שת”פ רפאל ושלומי

יום המעשים הטובים 2023: תלמידי כיתות ו' ומתנדבים נפגשו באורט שלומי לפעילות טכנולוגית וחווייתית


 

במסגרת פעילות “יום מעשים טובים” משותפת לשלומי וחברת רפאל, הגיעו אתמול (יום שני ה-13.3) עובדות ועובדים מטעם רפאל ממגוון העיסוקים בחברה, מהנדסות ומהנדסים, הנדסאים ועובדי מטה לאולם הכנסים של בי”ס אורט בשלומי – שם פגשו כ-100 תלמידות ותלמידי שכבת כיתה ו’ מבתי הספר “הרב מיימון” ו”בן צבי” וקיימו בצוותא פעילות טכנולוגית ייחודית בשיתוף המועצה המקומית שלומי.

 

כפרניק 22317666888-scaled שת"פ רפאל ושלומי
פעילות משותפת של תלמידי שלומי ורפאל

 

חברת רפאל, ובתוך כך שלוחת רפאל בשלומי, חרטה על דגלה עידוד וחיזוק הקשר עם הקהילה ומקיימת פעילות התנדבות ענפה לאורך השנה בשיתוף המועצה. במסגרת זו מתקיימים מספר פרויקטים:

בנות שכבה ט’ משתתפות בתוכנית RNG    (Rafael Next Generation)של רפאל, שמטרתה לעודד ולכוון בנות בכיתות ט’ ללימודי מדעים וטכנולוגיה, באמצעות חשיפתן למגוון אפשרויות התעסוקה בנושאים אלו בעתיד. מדובר בחוקרות, לבורנטיות, מדעניות, כימאיות, וכן מקצועות החלל והאופטיקה. התלמידות נפגשות לאורך השנה עם מדעניות רפאל שמקיימות סיורי חשיפה לטכנולוגיות ברפאל ולסביבת עבודה מדעית. התוכנית כוללת מעורבות אקטיבית של התלמידות בניסויים, פאנלים ושיח עם נשים בתחום.

בנוסף, תלמידי כיתה י’ משלומי משתתפים בתוכנית מלגות ההצטיינות של רפאל ולראשונה, השנה נפתח פרויקט חדש המקשר בין שלוחת רפאל בשלומי לבין מגמת אלקטרוניקה מחשבים בעיר, במטרה לחבר את העולם הלימודי עם עולם התוכן המעשי שקיים ברפאל בתחומים אלו.

 

כפרניק 2232334566-scaled שת"פ רפאל ושלומי
גבי נעמן בפעילות עם תלמידי שלומי

 

גבי נעמן, ראש מועצה מקומית שלומי: ״אני מברך על שיתוף הפעולה אשר נרקם בין רפאל לרשות. ברצוני להודות על החשיבות ההדדית אשר מחלקת החינוך והמועצה מייחסים לרפאל, אשר פנו אלינו בבקשה לקיים אירוע חשוב זה. אנו שמחים על ההזדמנות ועל השותפות והתמיכה של רפאל מול אורט שלומי לחיזוק תלמידינו וקידומם״.

 

כפרניק 2232233778787-scaled שת"פ רפאל ושלומי
גבי נעמן ועמית צימר (סמנכ”ל בכיר ברפאל) עם עובדי רפאל ביום המעשים הטובים בשלומי

 

מנכ”ל רפאל, האלוף במיל’ יואב הר-אבן: אנו מציינים את ‘שבוע המעשים הטובים’ זו השנה השלישית. בהתאם למסורת, ממשיכים ברפאל לקיים פעילויות התנדבות במשך שבוע שלם במטרה לחשוף תלמידים צעירים לטכנולוגיה ומדעים בפעילות חווייתית מותאמת. העשייה, ההתנדבות וקידום החינוך הטכנולוגי, שהוא אחד מערכי הליבה של רפאל שמלווה אותנו לאורך שנים, היא מושא גאווה עבורנו, והיא חלק בלתי נפרד מה-DNA הרפאלי.  העובדים תורמים מזמנם הפרטי, תוך חשיבה יצירתית שמחפשת כל הזמן איפה ניתן לתרום ולעזור עוד. הפעילות שלנו מתקיימת כל שבוע כל השנה ואנו שמחים על ההזדמנות להשפיע על הדור הבא של רפאל.  מאחל לנו שנמשיך לעשות את זה כל שנה, כל השנה”.

  

אודות רפאל

רפאל מערכות לחימה מתקדמות בע”מ מתכננת, מפתחת, מייצרת ומתחזקת מגוון רחב של מערכות לחימה מתקדמות באוויר, בים, ביבשה, במרחב הסייבר ובחלל.

החברה מהווה מנוע צמיחה כלכלי עבור מדינת ישראל כאשר היא מעבירה בכל שנה 50% מרווחיה לקופת המדינה, מאז הפיכתה לחברה עסקית העבירה רפאל למדינה דיבידנדים בסך של כ-2.5 מיליארד ₪.

רפאל היא המעסיק הגדול ביותר בצפון הארץ עם כ-8,000 עובדים באופן ישיר ועוד כ- 20 אלף בתי אב באופן עקיף ורכש שנתי של למעלה מ-4 מיליארד שקלים מקבלני משנה חיצוניים, רובם בצפון הארץ.

 

צילום: דוברות רפאל

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן