שני אחים מפקיעין חשודים בהלבנת 150 מלש”ח

בבעלות החשודים בתי חולים סיעודיים, סניפי שירות סיעודיים, חברות הפעילות במסחר לתרופות ועוד * ייתכן קשר לארגון הפשע של אבו לטיף * נתפסה גם תחמושת רבה


 

המשטרה פרסמה היום (שני 19/6/23) כי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל”כ) בלהב 433 ביחד עם לוחמי החטיבה הטקטית במג”ב, עצרו הבוקר שני אחים מפקיעין וחשודים נוספים בחשד כי פעלו במרמה כלפי רשויות במדינה, עברו עבירות מס והלבנת הון בהיקף של כ-150 מיליון ₪.

העצורים מפקיעין הם האחים סעיד חיר (48) ואמיר ח’יר (43).

וכן  ויהב ח’יר (46).

 

כפרניק 2223343545221-scaled שני אחים מפקיעין חשודים בהלבנת 150 מלש"ח
כסף מזומן רב נתפס בפשיטת המשטרה בפקיעין

 

 

מהחקירה עולה כי בבעלות החשודים חברות רבות המחזיקות בין היתר בתי חולים סיעודיים, סניפי שירות סיעודיים, חברות הפעילות במסחר לתרופות ועוד. לטענת המשטרה, החשודים פעלו במרמה כלפי משרד הבריאות, ביטוח לאומי ורשות המיסים והלבינו כספים באמצעות החברות הרבות שברשותם.

פעולות החשודים היו תוך שימוש בחברות הרבות שבבעלותם, ששימשו פלטפורמה כלכלית וציר הלבנת הון עבור ארגון פשיעה, כפי הנראה של אבו לטיף.

 

כפרניק 22231116758-scaled שני אחים מפקיעין חשודים בהלבנת 150 מלש"ח

 

במהלך חיפוש בבתיהם של החשודים נתפסו רכבי יוקרה, ארגז תחמושת המכיל כאלף כדורי אקדח, מחסניות, בירכיות, אפודים, קסדות וכספות. עוד נמצא במהלך החיפוש כסף רב במזומן וצ’קים בסך מוערך של כמיליון ₪, מסמכים רבים ומחשבים.

 

כפרניק 2232454667788 שני אחים מפקיעין חשודים בהלבנת 150 מלש"ח
אמל”ח שנתפס בפעילות המשטרה בפקיעין

 

החקירה מנוהלת בשיתוף עם מס הכנסה חקירות ת”א, מע”מ חקירות ירושלים, מע”מ עכו, חקירות ביטוח לאומי וחקירות הכונס הרשמי במשרד המשפטים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

 

צילומים: משטרת ישראל.

 


2 תגובות

  1. שטוקמן הגב

    הגענו למצב שאין משילות ,,כנופיות מבריחות סמים בזמן שירות של חלקם בצבא ,,גונבים תחמושת ,, ומפה לפשיעה נוספת הדרך קצרה ,הענישה מגוחכת ,ואין הרתעה ,,מדינה בדרך לאבדון

    • בלוטי הגב

      אני יסביר לך איך הגעתם לזה ברוב גזענותכם לא רציתם דתיים קיבלתם את הפושעים הכי מסוכנים בארץ זה אתם יצרתם במו ידכם מזל טוב אתם גרים עם האנשים הכי מפחידים בעולם יום מוצלח ופורה

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן