שגרירים צעירים ויומולדת לשלומי

גבי נעמן: פרויקט חשוב הפותח בפני צעירי שלומי אופק חדש בדיפלומטיה ויחסי חוץ ופנים * אלי כהן: שילוב בני ובנות נוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית * חגיגות 74 שנה לשלומי


 

שר החוץ אלי כהן וראש מועצת שלומי גבי נעמן נפגשו השבוע להשקת פרויקט ייחודי של משרד החוץ לבני ובנות נוער, תלמידי כיתות י’-י”ב שיפעל בשירות משרד החוץ ובשיתוף מועצת שלומי. במסגרתו ילמדו צעירים משלומי דיפלומטיה אזרחית ודרכים לקידום האינטרסים של מדינת ישראל ושיפור תדמיתה בעולם.

 

כפרניק 7757575868-scaled שגרירים צעירים ויומולדת לשלומי
גבי נעמן ואלי כהן. צילום דוברות משרד החוץ

 

השגרירים הצעירים ירכשו ידע וניסיון בהסברה, ויעסקו בפרויקטים יצירתיים בפלטפורמות של רשתות חברתיות וניו מדיה וישתלבו במאבק נגד האנטישמיות ושיפור תדמיתה של ישראל בעולם.

שר החוץ אלי כהן: “אני מברך על השקת התוכנית בשלומי ומודה לראש המועצה גבי נעמן על שיתוף הפעולה. בכל תפקידיי הציבוריים הובלתי פרויקטים לקידום ושילוב בני ובנות נוער מהפריפריה החברתית והגאוגרפית לתפקידי מפתח בעולם המודיעין והכלכלה וכעת גם במשרד החוץ. אני מאמין במתן הזדמנות שווה לכל אחד ואחת, ומאמין שבכוחו של הנוער להוביל לשינוי בתודעה ובשיח העולמי ולתרום רבות לתדמיתה של ישראל. הכלים שירכשו בתוכנית יסייעו להם בעתיד להשתלב בצמרת הדיפלומטיה המדינית”.

 

ראש מועצת שלומי גבי נעמן: “התרגשתי מאוד מהמעמד המכובד בלשכת כבוד שר החוץ מר אלי כהן.

״עם הגיעי לשלומי אבשר למנהלי בית הספר אורט שלומי את הבשורה והמחווה של השר. זו בהחלט בשורה! הודיתי לידידי כבוד השר על יוזמתו הברוכה למען ילדי שלומי ולמען יחסי החוץ של מדינת ישראל והזמנתי את השר לביקור כבוד בשלומי ואני שמח שהשר נענה לבקשתי”.

 

התכנית הייחודית מיועדת לבני ובנות נוער שתפעל בשירות משרד החוץ ובשיתוף המועצה ובמסגרתה ילמדו הצעירים דיפלומטיה אזרחית ודרכים לקידום האינטרסים של מדינת ישראל ותדמיתה בעולם. היא נועדה לייצר כוח משימה של צעירי משרד החוץ שיפעל בשירות משרד החוץ לאור האתגרים הרבים עמם מתמודדת מדינת ישראל בזירה הציבורית הבינלאומית, חוסר המודעות וההבנה לצרכי המדינה. בני ובנות הנוער שישתלבו בפרויקט יובילו תהליכי שינוי תודעה ותדמית בכלים של מדיה חברתית, ברשתות החברתיות, ישתלבו בכנסים דיגיטליים בינלאומיים, בפורומים של שיח ובכל דרך שייזמו לצורך כך, כדי לקדם את מעמדה של ישראל מחד ולשתף בני נוער וצעירים בעולם בסיפורים וחוויות אישיות שיישקפו תמונה אמיתית לגבי החיים במדינת ישראל.

בתוכנית יושם דגש על חיים נורמטיביים ושיתוף בשיח לגבי נושאים החשובים לצעירי כל העולם כמו משבר האנרגיה, ספורט ובריאות, תרבות הפנאי, מעמד הנשים, חדשנות, יזמות, מעורבות חברתית ועוד. כל אלו יכולים לפתוח אשנב לפורומים בינלאומיים לנוער, שבהם הנוער הישראלי מקדם יוזמות ומוביל.

התוכנית המיועדת לתלמידי ותלמידות כיתות י’-י”ב והיא תופעל כפיילוט לשנתיים, כאשר בשנה הראשונה יופעלו כיתות י’ ובשנה לאחר מכן יצורפו כיתות י”א ו-י”ב. התלמידים שישתלבו בפרויקט יצוידו בידע וכלים, ינותבו למסגרות עבודה ויסייעו הלכה למעשה למערך הדיפלומטיה הציבורית של מדינת ישראל בעזרת יוזמות ייחודיות. התוכנית תפעל כמענה ליחסי הציבור וההסברה של גורמים רדיקליים, בעלי אידיאולוגיות קיצוניות כנגד מדינת ישראל ואנטישמיות בכלל.

מנכ”ל משרד החוץ, רונן לוי: “אין ספק שבני נוער יכולים להוות כוח משימה יעיל ביותר, שישרת את צרכי משרד החוץ והמדינה ויוכל לייצר וכן להתמודד מול ארגונים שונים בעולם, הפועלים באופן מאסיבי כנגד מדינת ישראל. כל זאת יעשה תוך הפעלת חשיבה מחוץ לקופסה ושימוש ברשתות החברתיות באופן מושכל”.

 

  

 

לפני מספר ימים חגגה שלומי 74 שנים להיווסדה.

האירוע צוין בחגיגה יישובית של ילדי הגנים, תלמידי בתיה”ס, הורים, סבים וסבתות בסימן מחווה וכבוד לדור המייסדים.

 

כפרניק 776757578-scaled שגרירים צעירים ויומולדת לשלומי
חוגגים 74 שנה לשלומי

 

הילדים יצאו לפעילות ונהנו ממתחמי הפעלה בטבע ברחבי יער חניתה, קיימו צעדה ב”שביל ילדי שלומי” ותחנות בהדרכה של קק”ל.

ילדי הגנים לקחו חלק בפעילות ביער הקהילתי ונהנו ממתחמי משחק, מעגל מתופפים, בועות סבון ועוד.

לסיום צעדו הילדים אל אולם הספורט בו התקיים טקס עצמאות ומופע של כוכבת הילדים “נתי הגעתי הופעתי”.

תלמידי כיתות ד-ו נהנו מפעילות O.D.T בחניון ׳חומה ומגדל׳ ותלמידי חטיבת הנעורים יצאו לרכיבה על אופניים בסינגל חניתה.

 

כפרניק 7775757898-scaled שגרירים צעירים ויומולדת לשלומי

 

גבי נעמן, ראש מועצה מקומית שלומי: “שמחתי לראות את ילדינו היקרים משתתפים בפעילות בהנאה וחדווה , מקטן עד גדול. הצעדה ביער חניתה הזכירה לי את זיכרון ילדותי כאשר דור המייסדים לקח חלק בשתילת היערות הסובבים את שלומי כיום.

“התרגשתי לראות את הסבים והסבתות לוקחים חלק פעיל. זוהי מחויבותנו להם! למייסדי היישוב היקרים ואנו רוכשים להם ולאזרחים הוותיקים כבוד רב. שמחתי להסתובב בין מתחמי הפעילות ולפגוש את הילדים בפעילות בטבע. התחברתי לילדים, בירכתי אותם וחשתי את החום והחיזוק של הקהילה”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-04-23-at-16.25.53-2-scaled שגרירים צעירים ויומולדת לשלומי

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן