קבוצת תמיכה למתמודדות טראומה – בהנחיית אור מרוני

שמי אור מרוני, אני מטפל נפשי מומחה בטיפול בטראומה והקליניקה שלי ממוקמת בכפר ורדים. ביום א' ה-21/07 בשעה 20:00, אפתח קבוצת תמיכה לנשות כפר ורדים המתמודדות עם טראומה


 

כפרניק 1a783285-1212-4418-b1d2-e20c80408bae קבוצת תמיכה למתמודדות טראומה - בהנחיית אור מרוני

 

אבל מה זו טראומה? מהי טראומה מורכבת? והאם כל חוויה קשה בחיים היא טראומה?

טראומה נגרמת כתוצאה מחוויה קשה של פחד מוות ולא אחת כאב, המייצרים יחד תחושה של אובדן שליטה מוחלטת על החיים ו/או על הגוף. הפחד הקיומי יכול להיות בהקשר לעצמנו או בהקשר לאדם אהוב הנמצא בסכנה.

טראומה מורכבת – נגרמת מטראומה מתמשכת וחוזרת: גילוי עריות, התעללות נפשית או פיסית, התנכרות הורית שלא מאפשרת מגע מנחם, קשר רעיל ופוגעני, חיים בכת או נפילה בשבי.

 

לטראומה יש שתי השלכות שמשפיעות על חיינו:

פלאשבק – רגעי היזכרות בלתי נשלטים באותה החוויה שמחזירים באחת אל אותו הרגע בו היא נחוותה. התחושה תהיה ש”אנחנו שם”. נרגיש תקועים בגיל בה היא קרתה, הגוף יזכור ריחות, קולות, צבעים, מילים שנאמרו… ולא נדע איך להשתחרר ממנה. בנוסף, נחוש את אותה האימה שהרגשנו ברגע האמת.

פוסט טראומה – סימפטומים הנחווים שנים לאחר שהטראומה הסתיימה, ולשורד/ת הטראומה אין שליטה עליהם. ביניהם: חרדות, דיכאון, התקפי זעם, ניתוקים ואובדנות.

 

 ואחרי שהבנו את המונחים הבסיסיים, מי ינחה את קבוצת התמיכה הזו?​

נולדתי אישה. באתי לעולם הטיפולי – אימוני, לאחר שהתמודדתי עם חיים מלאי אלימות, פגיעה, מלחמות ומאבקים, ולאחר שנדרשתי לנצח כמעט כל טראומה אפשרית. כולל: התמודדות עם אלימות פיזית ומינית כלפיי כילדה, נטישות ואובדן. כשתדבר/י איתי על הכאב שלך – כל כאב – תמצא/י לו הדהוד אמתי בתוכי. כמטפל וכטרנסג’נדר (FTM), אני מלמד אחרים/ות לעבור תהליכים מצמיחים ומאפשרים.

מהמקום של ההרס צמחתי והפכתי למנצח שאני, ואדע להוביל אותך במסע הקשה, הסיזיפי והמייאש לעתים – אל הניצחון שלך.

 

בהכשרתי אני:

  • מטפל בפוסט טראומה מורכבת (CPTSD) בטיפול מוכוון טראומה.
  • מומחה בטיפול בנפגעי/ות טראומה מינית.
  • NLP מאסטר (NLP Master Practitioner) + התמחות בטראומה.
  • מטפל קוגניטיבי – התנהגותי LI-CBT.
  • מאמן אישי מוסמך מומחה במערכות יחסים.
  • מאמן מכורים/ות בשיטת 12 הצעדים.
  • מטפל ACT – טיפול בקבלה ומחויבות, בשילוב מיינדפולנס.
  • מנחה קבוצות תמיכה.

 

כפרניק 5611986b-66c4-4859-805d-4a668d1f9cc6 קבוצת תמיכה למתמודדות טראומה - בהנחיית אור מרוני
אור מרוני, מומחה לטיפול בטראומה

 

 

למה אני מקים קבוצת תמיכה דווקא למתמודדות טראומה ועוד עכשיו, בימים של מלחמה?

קודם כל, כי אנחנו מדינה בטראומה. אירועי ה-07/10/23 קרעו את הנפש, אילצו את כולנו להתמודד עם חוסר האונים ששודר מכל המסכים – מהטלפונים וממסכי הטלביזיה, ומאז כולנו מתמודדים עם חוסר האונים הזה, בהתמודדות עם החטופות/ים, המפונים/ות החיילים/ות שמחרפים את נפשם, מאות ההרוגים/ות, אלפי הפצועים/ות ובהתמודדות היומיומית של מי שמתמודדות/ים עם המציאות הכלכלית, המשפחתית, האישית הבלתי נסבלת. תחושת חוסר האמון במנהיגות, בשלטון ואפילו בראשי מערכת הביטחון, רק מוסיפה לחוסר האונים שיצרה הטראומה.

כשכול אזרחי ישראל מתמודדים עכשיו עם טראומת המלחמה; כשחלקנו מכירים אישית שבויים, נרצחים, הרוגים, פצועים… ואחרים שהיו שם… וחלקנו נכנסים ויוצאים משם… בתוך כל חוסר האונים העצום הזה, באה הטראומה הישנה והמוכרת מלפני שנים ועולה, בעוצמות מטורפות.

לפוסט טראומה יש תכונה נשכנית – היא תמיד עולה לנו ברגע הכי לא מתאים עם מגוון של סימפטומים: חרדות, דיכאון, התקפי זעם, ניתוקים, אובדנות, פלאשבקים… ויש לה תכונה נוספת: היא אוהבת להתאסף בתוכנו עם טראומות נוספות. זה מעצים אותה, מחזק אותה, גורם לה להרגיש שהיא הטראומה הכי הכי בעולם…

כי חוסר אונים הוא חוסר אונים, והדבר הקשה ביותר להתמודדות בטראומה הוא חוסר האונים ולעתים הבגידה.

בתחילת המלחמה כל פוסט טראומתי/ת שאני מכיר ירד/ה למחתרת. התחושה הייתה של: מי אני הקטנ/ה מול הזוועה שהייתה בשבעה באוקטובר. אבל ככל שהימים חולפים, חוסר האונים העכשווי מתערבב עם חוסר האונים מפעם. הסיפור האישי מתערבב עם סיפורי הזוועות… והתוצאה: כאוס פנימי.

אז קבוצת תמיכה למתמודדות טראומה – כל טראומה – מינית ואחרת, נדרשת דווקא עכשיו. דווקא בתוך ההתמודדות לפעמים עם בן זוג במילואים וילדים בבית… או שאת לבד או בבית ההורים ולא מסוגלת כמעט לצאת מהבית כי כל כך מפחיד… ואת חייבת להיות הכי חזקה והכול שבור מבפנים… דווקא עכשיו, זה זמן לקבוצת תמיכה לנשים בלבד בה יתאפשר לך מרחב בטוח. מרחב בו תדברי את הכאב, את הפחד, את החוסר האונים של אז ושל עכשיו. מרחב בו אני והקבוצה – בדינמיקה שתיווצר בה – נעניק לך ולכל אחת מחברותיה, את הכוח לו את זקוקה.

 

12 המפגשים יתקיימו בביתי שברחוב פארן, בכפר ורדים, פעם בשבוע בימי א’ מהשעה 20:00 ועד 22:00, בקבוצה של 10 משתתפות, באווירה ביתית, דיסקרטית ומאפשרת.

 עלות: 100 ש”ח לפגישה.

 אני מזמין אותך להתקשר אליי, לשיחת היכרות ראשונית. אור 052-5634826

ניתן להירשם לקבוצה גם בלחיצה פה

בואי והצטרפי לקבוצת התמיכה שלנו.

אור מרוני

  

(כתבה פרסומית)

   


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן