פעילויות פנאי לבעלי צרכים מיוחדים

חדש בגליל המערבי: מועדון "אפשר" מציע פעילות במגוון תחומים ותחביבים לבעלי צרכים מיוחדים בגילאי 21+


 

‏‎לפני מספר חודשים נחנך במעלות המועדון ‏‎החברתי “אפשר” ביוזמת המחלקה לפיתוח חברתי באשכול גליל מערבי ועמותת אקים חיפה. המועדון מיועד לילדים ונוער עם מוגבלות וצרכים מיוחדים, ובקרוב תיפתח תכנית פנאי חדשה לבני 21+ במגוון תחומים של קונדליני יוגה, חוג ציור, פיסול בעיסת נייר, משחקי אימון, ספורט, חוג תיאטרון, טאי צ’י, רדיו אינטרנטי ועוד.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-05-08-at-11.59.59-scaled פעילויות פנאי לבעלי צרכים מיוחדים
פעילות חברתית לבעלי צריכים מיוחדים בגליל המערבי

 

מיכל סגל, מנכ”לית אקים חיפה, מספרת כי התכנית החדשה, לה שותפים משרד הרווחה והרשויות באשכול גליל מערבי, נולדה כצורך מהרשויות עצמן: “ישנו חוסר גדול בפעילויות פנאי בשעות אחרי הצהריים לבוגרים עם צרכים מיוחדים, בכל הארץ, וספציפית במועצות אזוריות שנפרסות בשטח גדול. אנחנו קוראים למשפחות של בני 21+ עם מוגבלות, לא משנה איזו, המעוניינים בפעילות פנאי בשעות אחרי הצהריים, המשלבת מפגש חברתי עם חוגי העשרה. בשלב זה אין הסעות לחוגים ונדרשת הגעה עצמאית, לכן בחרו לפזר את המוקדים במספר ישובים”.

 

כפרניק 77757588968-scaled פעילויות פנאי לבעלי צרכים מיוחדים
תרגול יוגה עם אפשר

 

תדהר הרפז, מנהלת המועדון החברתי “אפשר”, מוסיפה כי נכון לעכשיו, ניתן לבחור במסלולים המסובסדים על ידי המדינה: העצמה חברתית שבועית, ליווי לבילוי בקהילה, השתתפות ב-2 חוגים שבועיים או חוג שבועי, ליווי לבילוי בקהילה.

הרפז: “בחרנו בחוגים מגוונים ומעצימים, שמצד אחד מחזקים את הגוף ומצד שני מפתחים את הנפש, ונעים בין העצמה חברתית, דרך יוגה וציור, ועד ספורט ורדיו. אני בטוחה שכל אחת ואחד ימצאו את מקומם”.

 

כפרניק 777575689856-scaled פעילויות פנאי לבעלי צרכים מיוחדים
חוג ציור עם אפשר

 

אורי צ׳רלס פרילדלנד, מנהל המחלקה לפיתוח חברתי אשכול גליל מערבי: ״האשכול שמח להיות שותף ולהוביל בשורה חשובה זו של פתיחת הפעילות במועדון גם לגילאים הבוגרים יותר. אנו מקבלים תגובות נהדרות מהמשפחות וגאים בהקמת מסגרת הנהנת מהמשאבים והכוחות המקומיים בגליל המערבי.

“האשכול ימשיך במתן מעטפת ותמיכה לפעילות המועדון ומסגרות נוספות, ואנו קוראים למשפחות נוספות להצטרף״.

 

לפרטים והרשמה מוזמנים ליצור קשר עם תדהר הרפז בטלפון:  054-2299558, או במייל: Tidhar@akim-haifa.org.il

 

צילומים: תדהר הרפז

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן