עמית זאב נותן כבוד לכפר ורדים


מנכ”ל דור אלון, בנם של יואב זאב ז”ל וחגית זאב תבדל”א, בראיון לגלובס: את הפעילות העסקית התחלתי כילד בחג היישוב

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-08-29-at-11.22.41-e1567082604846 עמית זאב נותן כבוד לכפר ורדים
משפחת זאב בהקמת הבית בכפר ורדים 1984

 

בראיון שהתפרסם לאחרונה בגלובס, סיפר עמית זאב (42) המנכ”ל החדש של דור-אלון, כי עבודתו הראשונה היתה בכיתה ב’ במכולת המיתולוגית של ורדה ויוסי, במכולה ברחוב דולב בכפר ורדים. את שכרו קיבל ב… ממתקים ואת לוח הכפל למד על הקופה הרושמת.

בראיון שנתן לשלומית לן מגלובס, מספר זאב כי בחג היישוב הראשון של כפר ורדים, השתמש במכונת פופקורן שהובאה מטיול להולנד ויצר “מוצר חדש” של פופקורן לפי מטר, שנארז בשרוולי ניילון שאבא שלו, יואב זאב ז”ל, הביא מטלרד בה עבד. לדבריו, הרעיון הפך ללהיט ובמהרה נאלצו הוא וחברו לדוכן “לשכור” עוד עובדים, ולשלם להם: כמובן ב… פופקורן.

“מצאתי את עצמי בכיתה ד’ עם ערימת שטרות”, הוא מספר. “עם החוויה הזאת שלקחתי רעיון, יישמתי אותו, ומישהו אשכרה היה מוכן לשלם על זה. זה משהו שנחרת אצלי עמוק”.

 

כפרניק 0002314 עמית זאב נותן כבוד לכפר ורדים
עמית זאב. צילום מסך אתר גלובס

 

בכיתה ז’ פתח עסק של פירות וירקות, תחת הסיסמה “ירקות עד הבית במחירים של השוק בתרשיחא”. פעם בשבוע היו עוברים בבתי המשפחות בכפר ורדים, לוקחים הזמנות, קוטפים על פי ההזמנה בשדות של ינוח, ומביאים לבתים עם אופניים. בכיתה י”א כבר פתח מועדון לילה-בר במקלט של הכפר, ובמקביל היה פעיל בצופים ובחוגי סיור. “אלה היו חיים דואליים. מצד אחד, מאוד אהבתי את עולם החינוך והעשייה החברתית, מצד שני, ריגש אותי להגיע למצב שמישהו מוכן לשלם על משהו שיצרתי”, הוא מספר בראיון בגלובס.

בנוסף לנוסטלגיה הכפר ורדימית – הריאיון המקיף עוסק בעוד שלל נושאי כלכלה, דלק, רכב, קמעונאות, דיאטה ואפילו בגחמות משפחתיות כמו הקמת הקצביה Ameat – בקדימה, בה מתגוררים עמית ולימור זאב וילדיהם.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-08-29-at-11.16.12 עמית זאב נותן כבוד לכפר ורדים
עמית ולימור זאב וילדיהם. מאחור: אפרת זוהר (זאב). בחנוכה ליד בית ממתקים לילדים כמיטב המסורת של משפחת זאב

 

 

מכיוון שאנו ערב חג הישוב ה-35 לכפר ורדים – ראוי לציין כי משפחת זאב הינה מראשוני כפר ורדים: משפחה 12 ברישומי החברה לפיתוח. חגית ויואב הגיעו לכפר בשנת 1984, ביחד עם ילדיהם: אפרת (היום עו”ד אפרת זוהר מתל-אביב) ועמית. כן התיישבו בכפר גם אהרון זאב (אביו של יואב) וזוגתו ריזי; וכן חיה ארנשטיין, אמה של חגית.

לדברי חגית, אמה נהרגה בשנת 1997 (בגיל 73) – בתאונת דרכים “טיפשית” כאשר רכב התדרדר ליד בית הספר ודרס אותה. לווייתה של חיה ארנשטיין “חנכה” את בית העלמין בכפר ורדים, לאחר שבשנים הראשונות נקברו התושבים במעלות. “אמי נקברה בארון והיו בלוויה כיסאות”, מספרת חגית. “כך נקבע באופן כללי אופי הלוויות בכפר”.

יואב זאב נפטר ממחלה לפני כשש שנים בגיל 64. גם לעניין זה ישנה התייחסות של עמית בריאיון בגלובס:

“בשלב הזה, אבא שלי, שנפטר מאז, התמודד עם סרטן, ורציתי להיות בארץ לצדו. כשראיתי שזה לא הולך למקום טוב אמרתי לו: ‘אבא, בוא תעשה רשימה של מה שלא הספקת לעשות ולראות. והוא אמר, ‘הרשימה שלי ריקה, עשיתי וראיתי כל מה שרציתי’. אמרתי לעצמי, ככה אני רוצה למות”.

 

חגית זאב פעילה מאוד גם ביוזמת הקמת “שביל המייסדים” בכפר ורדים.

 

 

תגובות פייסבוק


2 תגובות

  1. יהודית לוי הגב

    עמית איש מקסים.

  2. אילנה רגב הגב

    עמית היה תלמידי בביהס היסודי בכפר. ילד שקט חברותי רגוע ומקסים.
    מתברר שגם פעיל ויוזם.
    כה לחי עמית יקר עלה והצלח. מורתך בכיתות ד ה ו…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן