ספור אישי – הקרן לעזרה הדדית


חשפתי את סיפורי אחרי שקראתי בכפרניק את הדו”ח של הקרן והתאכזבתי ממספר החברים הנמוך בקהילה מתנדבת ועוזרת בכל פרויקט ותורמת לכלל *  אנחנו חרטנו על דגלנו – כולנו ערבים זה לזה

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-03-05-at-08.26.05 ספור אישי - הקרן לעזרה הדדית
אביבה זוהר

 

 

אביבה זוהר

 

בשנת 2013 חליתי בסרטן. התמודדתי עם ניתוח, כימו והקרנות עם תופעות לוואי. כשסיימתי, הייתי בטוחה שהכול מאחורי, כאשר ב-2017 התברר שתא סרטני אחד שרד את הרעלים וגרם לי נזקים במקומות שונים בגופי. שוב נזקקתי לטיפולים ואחריהם למטפלת.
בכל התקופה הזו, זכיתי להיווכח שיש לנו קהילה נהדרת. קיבלתי תמיכה ועידוד מאנשים קרובים ורחוקים שרצו לעזור, לבשל, לאפות, להסיע לטיפולים ועוד. אני מודה לכל מי שהציע עזרה, ביקר ותמך. על דבר אחד הבעל לא וויתר: על תפקידו להיות הנהג האישי שלי ובעיניים עצומות גומא מרחקים.

היחס החם בישוב מילא את ליבי בשמחה ורצון לנצח ולהוכיח שהכול אפשרי. בעדינות שאלו אם אני זקוקה לעזרה כספית. השבתי, “למזלי” הטיפולים היו חינמי, חוץ מהתייעצויות עם מומחים מהמרכז.
כשחליתי והבראתי בפעם הראשונה, קפצתי על ההזדמנות להתאוורר בחו”ל ולא התייחסתי לתופעות הלוואי שרצו לשבש לי את ההנאה. המחלה גרמה לי להעריך את החיים ולמצות עד תום כל יום שעבר.

אחרי תקופה, התלוננתי על כאבים. הבדיקות גילו שאני בפרק ב’ . שוב אשפוז, כאבים והקרנות. נוצרו גרורות והן חגגו על חשבוני. בנוסף לרופאה האונקולוגית ברמב”ם, אותה אני מעריכה מאוד, פניתי להתייעצות שנייה עם רופאה בכירה באיכילוב. היא המליצה על חברה בארץ בשם חיובי Cancer Hope ברעננה, השולחת בדיקות גנטיות למעבדה ידועה בחו”ל להתאמה אישית של טיפול תרופתי בסרטן. כמובן שלא פיתחתי יותר מדי ציפיות. שניים יכולים להיות קרובים גנטית אך כל גוף מגיב אחרת לאותה תרופה. התקשרתי לחברה ושלחתי דרכם בדיקות שונות.

עלות הבדיקה 20.000 ש”ח. קופת חולים מבטיחה להחזיר אחרי כמה חדשים יותר מ- 50%. הבעיה הייתה שהייתי זקוקה באותו פרק זמן לכסף מזומן, בנוסף להוצאות נלוות. באותו תאריך הבעל התחייב לשלם על מתקן עזר ברכב נכה שהחליף. זו הייתה מצוקה זמנית וידענו שנצא מזה. קרן אור הבליחה ברגע, ועזנו לפנות לקרן לעזרה הדדית שהקמנו בישוב.

אנחנו חברים בקרן מאז שהוקמה, ידענו את חשיבותה ולא האמנו שפעם נזדקק לעזרה. הסכום של 25 ש”ח בהוראת קבע, קטן ומגוחך ואפשר לומר שרוב תושבי כפר ורדים יכולים לעמוד בהוצאה חודשית זו. הסכום קטן ממחיר פלאפל ושתייה, כרטיס לסרט או בזבוזים בימי שישי של הילדים.

כל אחד בטוח ואומר “לי זה לא יקרה”. כך גם אני חשבתי. אפילו שיש ביטוח בריאות, יש הוצאות שלא מכוסות בתאונות או מחלות.
כשפנינו ליו”ר הקרן מר אריה ברן נענינו מיד בחיוב. הצגנו את התכיפות לסכום כסף ופרסנו צ’קים בגובה ההלוואה. זו ההזדמנות להודות לכול חברי ועד הקרן שעושים בהתנדבות עבודת קודש.

חשפתי את סיפורי אחרי שקראתי בכפרניק את הדו”ח של הקרן והתאכזבתי ממספר החברים הנמוך בקהילה מתנדבת ועוזרת בכל פרויקט ותורמת לכלל. אנחנו חרטנו על דגלנו – כולנו ערבים זה לזה.
מקווה שחשיפת המקרה שלי, תשכנע תושבים שעדיין מתחבטים אם להצטרף לקרן לעזרה הדדית, לעשות מעשה. התגייסו והירשמו!

 

תגובות פייסבוק


3 תגובות

 1. שושנה אברביה הגב

  אביבה יקירתי

  כתושבת הכפר לשעבר
  ראשית אני מאחלת לך החלמה מהירה אני שותפה בקרן מאז היווסדה ונחשפתי לפעילות הקרן שכל כך חשובה לכולנו מפה אני קוראת לכל אחד ואחת להיצטרף לקרן לעזרה הדדית ולתרום סכום סימלי של 25 שקל בחודש זו ההיזדמנות להודות לחברי הועד ולתורמים שבלעדיהם הקרן לא הייתה מתקיימת

 2. עדי הגב

  אביבה יקרה, אישה מדהימה שתעברי את התקופה בקלות ובהצלחה.

 3. אלכס הגב

  ראשית, החלמה מהירה ורפואה שלמה לאביבה האמיצה.
  כחבר הנהלת הקרן אבקש להדגיש עוד שני דברים:
  א. הסיוע נעשה תמיד בדיסקרטיות מלאה, תוך שמירה מלאה על פרטיות הפונים.
  ב. כל כספי הקרן מיועדים לסיוע בלבד. כל הפעילות נעשית בהתנדבות מלאה, כך שלקרן אין שום הוצאות למעט עמלת ניהול חשבון הבנק של הקרן.
  אני קורא לכל תושבי הכפר להצטרף לחברות בקרן (25 ש”ח לחודש למשפחה), בתקווה שלא יזדקקו, ועל מנת שיוכלו לסייע למי שנזקק.
  תודה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן