סופר חברתי


אם אין אנחנו לנו, אז מי יהיה לנו?  * קבוצת ווטסאפ אזורית להורדת יוקר המחיה

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-07-20-at-13.12.40 סופר חברתי
הסופר החברתי. עיצוב באדיבות יעל לוי עיצוב אתרים

 

קובי דרכי

 

הוא עומד על הבמה וצועק: רוצים שינוי? וכולם צועקים: כן. ואז הוא אומר : אז מה הבעיה, אל תשנו, פשוט תשתנו.

בבסיס הרעיון של “סופר חברתי” עומדת ההנחה ששינויים גדולים מתחילים בנו. במשברים חברתיים (בולט מאוד בזוגיים) עולה האצבע וההרגשה, שהוא יעשה שינוי ואז הכל יסתדר. יש  לנו נטייה כזאת לתלות את סדר החיים שלנו בבן הזוג, במנהל, וכמובן איך לא, בהנהגה.

שנייה. שנייה. אבל מה זה בכלל “סופר חברתי” ? אוקיי. אז נתחיל מהתחלה. מדובר בקבוצת ווטאפ של מאות משתתפים (בשאיפה לאלפים) שתקבל, בעזרת השם, מידע על סל המזון הזול ביותר באזורנו. אני מאמין שתנועה קבוצתית כזו תוכל לגרום לתחרות בין הסופרים ותוריד מחירים. בעתיד הרחוק יותר המגמה תהיה גם להשוות בין בנקים ועוד.

נשמע פשוט. אבל האמת שבכלל לא.

בוא ניקח “test case”. אם לדוגמה קפצה לך פרסומת על חברת סלולארי שלפי הנתונים היא חוסכת לך בבירור 20 ₪ לחודש. כמה אנשים ירימו את הטלפון, יחייגו וילכו לאסוף את כרטיס הסים מהחנות הקרובה? מעט מאוד. אבל מאות ואלפים מתוכם יהיו אח”כ בכיכר, ישבו באוהלי מחאה על “יוקר המחייה” .

למה? כי כנראה קל לנו יותר לעשות דברים גדולים מלשנות הרגלים קטנים. לשנות את הבנק, את חברת הביטוח לרכב וכמובן  את הסופר – הרי אני כבר יודע איפה מונח הקוטג’. כוח ההרגל הזה מאפשר לחברות הגדולות לעשות כרצונן.

את התובנה הזו של שבירת הקיבעון החלטתי ליישם ואתן דוגמה קטנה מהשבוע. שנים על גבי שנים אני באותה חברת ביטוח לרכב. ב-1.8 מסתיימת התקופה והגיע הזמן לחדש. כמובן קבלתי טלפון מהחברה: שלום קובי, כיוון שאתה מבוטח אצלנו הרבה שנים ובשלוש שנים האחרונות לא היו לך תביעות, אז אני נותנת לך אוטומטית את ההנחה הכי גבוהה. אפשר לסגור? עניתי לה: בשמחה רק אברר עם עוד חברה. “בוא נסגור ומקסימום אתה תמיד יכול לעבור” –  אבל היא כמובן מבינה שה”קיבעון” ישאיר אותי. סוף הסיפור היה שאחרי השוואה של שלוש דקות, המחיר הוזל ב-500 שקלים.

חז”ל כבר אמרו : “אם אין אני לי מי לי ” נראה שזה נכון גם לגבי ציבור: “אם אין אנחנו לנו, אז מי יהיה לנו”

להצטרפות, מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלנו קובי דרכי ו/ או    עורכת דין מרים דרכי

 

או הכי פשוט בקישור הזה: https://chat.whatsapp.com/KWVPG8KE5Zv37VcHmbWjZx

 

שיהיה לכולנו בהצלחה

תגובות פייסבוק


2 תגובות

  1. יעל הגב

    יוזמה נהדרת! אם כי מתוך היכרות שלי עם עצמי וחוסר הרציונליות הכלכלית שלי (למי שעוד לא קרא את פרופ דן אריאלי – מומלץ) לא בטוח שתמיד אצליח לעבור בין 3 סופרים או מכולות כדי לקבל את המוצר הזול ביותר. ואז המושג ׳סל קניות׳ עושה לי הרבה הגיון.
    בנוסף אני רוצה לחזק את הצורך לקנות דווקא בעסקים הקטנים ולא ברשתות המונופוליסטיות גם אם זה לפעמים יותר יקר, יש לזה חשיבות גדולה מאוד בעיקר בפריפריה.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן