מקהלה מחפשת הכרה

"צליל בכפר" במפגש במליאת המועצה: מבקשים להיות המקהלה הייצוגית של כפר ורדים


 

נציגי מקהלת “צליל בכפר” העלו לאחרונה בקשה למועצת כפר ורדים להכרה כמקהלה ייצוגית של הכפר. הצגת הנושא לוותה גם בקטעי וידאו חינניים של שירת המקהלה – ונערכה במסגרת “במה לתושב”, בסמוך לישיבת המליאה.

 

כפרניק 88782132554-scaled מקהלה מחפשת הכרה
זולי פרנק ומקהלת צליל בכפר

 

עליזה כ”ץ סיפרה כי המקהלה, פרי יוזמתה של טובה פריאל, שרה כבר כ-20 שנה והיא חלק נכבד מפעילות מועדון הזהב. המקהלה משלבת רמה מקצועית גבוהה, יחד עם יצירה ומפגש חברתי של המשתתפים. כ”ץ הדגישה את השורש “מקהלה וקהילה”, ובקשה לקבל מהמועצה הכרה כמקהלה הייצוגית של כפר ורדים, כמו גם תקציב, פרסום וכו’.

 

כפרניק IMG_20220725_192711-scaled מקהלה מחפשת הכרה
צליל בכפר בדיון במליאת מ.מ. כפר ורדים

 

ראש המועצה, אייל שמואלי, סיפר כי השתתף במספר מופעים של המקהלה והתרשם מאוד. הוא ציין כי בכפר פועלים עוד מספר גורמים בתחומים דומים כמו להקות הייצוג (בוגרים וילדים-נוער) הנמצאות תחת פעילות הקונסרבטוריון וחבורת הזמר מעלות כפר ורדים. לדבריו, המקהלה מתוקצבת, דרך המרכז הקהילתי, בעשרת אלפים ₪ בשנה. הוא הוסיף כי יש לבחון את משמעות “ההכרה” והיכן יכול לבוא לידי ביטוי.

רחל אגררי, מנהלת מקהלת צליל בכפר, אמרה כי בחודשים האחרונים הופיעו בהצלחה במקומות שונים בארץ, ובעבר היו גם בהופעות בחו”ל.

 

כפרניק IMG_20220725_190635-scaled מקהלה מחפשת הכרה

 

דניאל בן גמא, מחברי המקהלה, הוסיף כי בהופעות בארץ ובעולם חברי הלהקה הנם “שגרירים” של כפר ורדים.

שמואלי ביקש מהנהלת המקהלה להכין אמדן תקציבי נדרש לפעילות עתידית ואמר כי המועצה תבחן את הנושא, כמו גם משמעות ה”הכרה הרשמית”.

  

מטעם המקהלה נמסר:

בשנת 2003 הוקמה מקהלה – מקהלה קלסית בכפר.

ג’ניה חמזאני קוג’ק, המנצחת הראשונה שלנו, הצליחה להראות שאפשר להשתמש במכשיר הנפלא הזה שהוא הקול האנושי בכל גיל. ממפגש למפגש ההנאה גברה.

במקהלה 4 קולות: סופרן, ,אלט, טנור ובס.

הרפרטואר היה מעניין. שירים ישראלים ובשפות נוספות, חומרים קלסיים, קנונים שירי חג ושבת. נגיעות אפילו בג’ז. אדי גומון ליווה אותנו על הפסנתר. המקהלה הופיעה בנהריה, נצרת ומעלות. השתתפה באירועים שונים בכפר ורדים.

לאחר מספר שנים התחלפו המנצחים. זולי פרנק, מנצח מקהלות מבוגרים, נענה ברצון לעבוד עם המקהלה שלנו.

לזולי פרנק ניסיון עשיר בהקמת מקהלות וניצוח על מקהלות מבוגרים. עוסק בהלחנה ושירה, מנצח על מקהלת “נועם” רחובות, מקהלת “גתית” חיפה, מקהלת “אוריה”-סביון ומקהלת “העמקים” בקיבוץ גבע. מופיע עם המקהלות בפסטיבלים בחו”ל. המקהלה הצטרפה לארגון “הלל” ארגון המקהלות בישראל ומשתתפת באירועים שונים בזימריה. יש קשרי עבודה משותפים ומופעים עם המקהלות האחרות של זולי. הפסנתרן המלווה הוא פיליפ לוריא.

 

כפרניק 88798009-scaled מקהלה מחפשת הכרה
צליל בכפר בהופעה בבית הכנסת הקונסרבטיבי בכפר ורדים

 

הרפרטואר מגוון, יצירות קלסיות, ליטורגיה, שירי עמים בשפות שונות, שירים -ישראלים עכשוויים לצד קלסיקה ישראלית של מיטב המלחינים.

המקהלה השתתפה באירועים שונים בכפר. גם בבית אליעזר, מעלות שהוא בית חם לניצולי שואה ניתנה הופעה בהתנדבות מחווה לצוות המטפל ולדיירי המקום.

בחודש אפריל 2022 התקיים קונצרט מיוחד בהיכל התרבות במעלות. חגיגה לטינו אמריקאית שבמרכזה “מיסה קריאולה” בהשתתפות המקהלות של זולי והאנסמבל לפולקלור לטינו אמריקאי בניהולו של ד”ר נתן פורמנסקי.

כמעט כל הכרטיסים נמכרו. המקהלה קיבלה הרבה תגובות נהדרות מהציבור שהגיע. ההנאה הייתה של כולנו.

זולי, המנצח שלנו כבר הכין את הרפרטואר לשנה הבאה. קלאסי ו…קל. גלוריה של ג’נקינס, שירה עברית וצלילים שונים מרחבי העולם.

אוהבי שירה מוזמנים להצטרף. נפגשים אחת לשבוע לשלוש שעות עם הפסקת כיבוד קלה.

פרטים: רחל אגררי – רכזת המקהלה 050-8380466

 

 
תגובה אחת

  1. שוש הגב

    מקהלה מקסימה, מנצח ופסנתרן מדהימים
    רפרטואר יפיפה
    כיף להשתתף במקהלה

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן