מפגש כללית “אשר” עם מנהיגי העדה הדרוזית בגליל

עם פרופ׳ כמאל חסן, ד״ר חסן ח׳יר אל דין, האחות אפנאן הנו, הרוקחת מוניא בדר והתזונאית דועאא' קטיש


 

בצל הימים המתוחים והלחימה בגבול הצפון, התקיים לאחרונה מפגש חשוב בנושא קידום בריאות בחברה הדרוזית בהובלת מנהלת אשר, האחראית על מרפאות הכללית בגליל המערבי.

המפגש התקיים ב”נבי אל- חד׳ר” (הקדוש לעדה הדרוזית) שבכפר יאסיף וכיבדו את המפגש בנוכחותם, השייח׳ מואפק טריף, חברי המועצה הדתית הדרוזית העליונה, אימאמים, מובילי דעה מהעדה הדרוזית וראשי רשויות מהעדה הדרוזית. למפגש הוזמנו גם צוותי כלל מרפאות ועובדי מנהלת אשר מהחברה הדרוזית.

 

כפרניק KKKK1-scaled מפגש כללית "אשר" עם מנהיגי העדה הדרוזית בגליל
מפגש כללית אשר גם מנהיגי העדה הדרוזית בגליל

 

 

כפרניק KKK2-scaled מפגש כללית "אשר" עם מנהיגי העדה הדרוזית בגליל

 

את המפגש, שנועד לייצר שיתופי פעולה למען שמירה על בריאות הציבור הדרוזי, פתח השייח’ מואפק טריף, שהודה למנהל המחוז ולמנהלת אשר על קיום המפגש ועל השותפות רבת השנים בכל הקשור בפיתוח שרותים, תשתיות ובנית דור ההמשך בישובים הדרוזיים בגליל המערבי. השייח’ טאריף הדגיש את חשיבות הנושא וקרא קריאה נרגשת לשיתוף פעולה בין כל הגורמים המעורבים לשם שמירה על בריאות הציבור: ״הייחוד של הכנס הוא בעצם השיתוף והחיבור, בין אנשי הרפואה לבין אנשי קהילה, שהם בעלי השפעה חברתית. ייתכן ואם כל גוף היה פועל בנפרד, בספק אם ניתן היה להעביר את המסר הנכון לכלל הציבור הדרוזי״.

עוד אמר השייח’ טריף כי בדת הדרוזית יש מקום של בכורה לבריאות האדם, “הרי הגוף הוא ייצור אלוהי שיש לשמור עליו מכל משמר”.

  

 

בהמשך שמעו המשתתפים סקירה נרחבת של רונן נודלמן מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית,  על שרותי כללית בחברה הדרוזית וכן על ההישגים המשמעותיים במדדי השירות והאיכות הרפואית:  ״אני מוקיר תודה על שיתוף הפעולה רב השנים עם השייח והנהגת העדה וכן עם ראשי המועצות ובטוח כי יחד נמשיך לפעול לשמירה וקידום הבריאות של הציבור הדרוזי״.

לאחר מכן התקיימו חמש הרצאות של רופאי ועובדי המנהלת, כולם בני העדה הדרוזית, בנושאים שונים הקשורים לרפואה מונעת וקידום בריאות: פרופ׳ כמאל חסן דיבר על מחלות כליה ויתר לחץ דם; ד״ר חסן ח׳יר אל דין-הרצה בנושא מחלת הסוכרת; האחות אפנאן הנו הסבירה על תחום הרפואה מונעת; הרוקחת מוניא בדר הרצה על ניהול הטיפול התרופתי בתחלואה כרונית והתזונאית דועאא’ קטיש דיברה על תזונה ואורח חיים בריא.

את היום סיכמה ד״ר ליעד ורדי מנהלת האזור, כאשר סיפרה על תוכניות העבודה  לקידום הנושאים ולהמשך שיתופי הפעולה.

היה מפגש פורה ומשמעותי, רבים מהמשתתפים ציינו כי המפגש תרם רבות להבנת חשיבות הנושא וכי הם נחושים לפעול יחד כדי להביא לשינוי חיובי בתחום זה.

 

צילומים: ענאן מולא

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן