מליאה, מאי 2019


ועדת ערר לארנונה, קנסות על צואת כלבים, מיתוג הכפר, יוזמה לאומית, מנכ”לית חדשה-ישנה למעיינות זיו, אזור תעסוקה ועוד

 

כתב וצילם: אדם רנוב

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-05-13-at-21.40.381 מליאה, מאי 2019
אייל בהודעות ראש המועצה, מאי 2019

 

 

אלו עדכוני ראש המועצה אייל שמואלי במליאת מועצה מקומית כפר ורדים שנערכה השבוע:

 

שמואלי עדכן כי בחדר הישיבות מותקנות שתי מצלמות וכל ישיבות המועצה מצולמות ומוקלטות.

**

 

תודות לעובדי המועצה, המרכז הקהילתי ולכל תושבי הכפר, על טקסי הזיכרון והעצמאות. שמואלי ציין כי היו טקסים טובים, מרשימים ויפים; עם פידבקים חיוביים מהקהילה.

**

 

בנושא הטבות המס, עדכן ראש המועצה שעובדים על זה וכרגע מחכים להרכבת הממשלה. לאחר מכן תימשך הפעילות בכנסת ביחד עם ראשי רשויות מהאזור על מנת להאריך את הוראת השעה שמסתיימת ב-30 ביוני.

**

 

הוחלט להתחיל להפעיל חוק עזר-עירוני (שקיים כבר) המשיט קנס של 500 ₪ על השארת צואת כלבים ברחובות. הדבר יעשה בתחילה בצורה מחנכת, כולל הסברה ותליית שלטים ובפעם הראשונה תינתן התראה במקום הקנס.

“זה הפך להיות מטרד לכפר ורדים – אנשים צריכים להיות אחראים לחיות המחמד שלהם”, אמר שמואלי. חבר המועצה איתן היימן שאל איך הולכים לאכוף את זה, ושמואלי הסביר שישנם במועצה שלושה פקחים שעברו מינוי, הכשרה והסמכה: מוטי מזרחי, סער גולדשלגר ותושיה סוחריאנו.

**

 

נפתחה תיבת המכרזים להצעות למיתוג כולל של כפר ורדים, בתקצוב של 450 אש”ח ממשרד נגב-גליל. לאחר שיבחנו ההצעות שהוגשו וייבחר הזוכה במכרז, יערך תהליך של מיקוד אסטרטגי לכפר ולאחריו מיתוג בהתאם.

מנכ”לית המועצה, ורד אמר, הוסיפה כי במסגרת זו גם יוקם אתר אינטרנט חדש למועצה, שיכלול מוקד לקבלת שירותים, אינפורמציה, מתן מענה לתושב ויחסוך את הצורך להגיע למועצה. ישנו גם תקציב לפרסום שאותו המועצה מתכוונת להפנות לקליטת אוכלוסייה צעירה ולקדם את המטרות האסטרטגיות של הכפר. אמר הדגישה שהרגולציה מחייבת אתר אינטרנט ברמה יותר גבוהה בכל הקשור לנגישות ושקיפות.

**

 

שמואלי עדכן שבמסגרת אשכול גליל מערבי יזם ומוביל בחינת שיתוף פעולה אזורי עם אראל מרגלית וקרן JVP לטובת פעילות אזורית במסגרת “יוזמה לאומית”.

**

 

אביטל בוחבוט, תושבת מעלות-תרשיחא, זכתה במכרז לניהול תאגיד המים מעיינות זיו. בוחבוט ניהלה בפועל את התאגיד בשנים האחרונות תחת התואר מ”מ מנכ”ל.

חבר המועצה עופר חלה שאל אם כפר ורדים תמך במינוי. יורם איילון, נציג הכפר בדירקטוריון, השיב שתמך, אולם ציין שלא השתתף בוועדת האיתור מכיוון שהוא חבר מועצה. איילון ציין כי למכרז ניגשו חמישה מועמדים, מהם שניים מכפר ורדים.

**

 

שמואלי עדכן כי עצר תכניות לפיתוח אזור התעסוקה המשותף עם מעלות-תרשיחא בשלב ג’, משום שלא היה תקציב להרחבת כביש 8833 (לכיוון עין יעקב / יחיעם) שסמוך לו יוקם אזור התעשיה. לדבריו, המהלך גרם לקבלת אישור לצמצום גובה קירות תומכים היכן שניתן, והפניית התקציב לסלילת כביש עם 4 נתיבים בכניסה לאזור התעסוקה.

**

 

ראש המועצה נוסע לחופשה בסוף יולי שתוכננה טרם כניסתו לתפקיד. חבר המועצה טוביה ארז יחליפו. יואב ניצב הוסיף בהומור לאייל: “כשתחזור לא תכיר את הכפר”.

 

 

****

 

 

המועצה מינתה פה אחד ועדת ערר לארנונה:

בראש הוועדה תעמוד עורכת הדין תמי איצקוביץ, וממלא מקום יהיה עורך הדין בוב חן.

עוד חברים: עו”ד צור גלוזמן ויורם לוי.

ראש המועצה הביע הערכה לחברי הוועדה שעושים זאת בהתנדבות מלאה.

 

 

***

 

 

המועצה אישרה, בדלתיים סגורות, את תנאי העסקה של רעות זיו-להט, כעוזרת אישית בלשכת ראש המועצה.

ברכות לרעות והצלחה בתפקידך.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-05-13-at-21.40.402 מליאה, מאי 2019
במרכז, בין תושיה ועופר: רעות זיו להט

 

**

עוד במליאה:

אושרו מספר תב”רים

 

אילן עמרם, גזבר המועצה מציג את כל קרנות הרשות

 

תגובות פייסבוק


תגובה אחת

  1. אליהו רגב הגב

    מאכזב ,ישיבת מועצה מאכזבת .
    מיתעמקת בקאקי . ולא בנושא נהיגה מופקרת פושעת.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן