כבוד לנועם, טלאל ואיילון

בין מסיימי קורס חובלים: נועם חזן ממעלות, טלאל הררי מגשר הזיו ואיילון קיסר מלימן


 

טקס סיום קורס חובלים מחזור 147 התקיים השבוע בבסיס זרוע הים שבחיפה, ובו הוסמכו 33 צוערים וצוערות להיות קצינים ומפקדים.

הטקס נערך בנוכחות ראש המטה הכללי רב אלוף הרצי הלוי, מפקד זרוע הים האלוף דוד סער סלמה, קציני הפיקוד הבכיר בזרוע הים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

 

כפרניק fe8573f8-b29c-43f0-aa48-5b343d451051-scaled כבוד לנועם, טלאל ואיילון
מסיימי קורס חובלים 147

 

קורס חובלים היוקרתי נמשך כשנתיים וארבעה חודשים, ומכשיר את דור המפקדים בכלי השייט המתקדמים, ספינות הטילים, כלי הביטחון השוטף והצוללות. החובלים הבאים הולכים לעמוד בחזית הלחימה הימית.

הקורס מורכב ממגמות, שייט, מכונה ואלקטרוניקה. עם סיומו, בוגריו מקבלים דרגות סגן, סיכת חובל, רישיון סקיפר ותואר ראשון במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת חיפה, אותו הם לומדים במהלך הקורס.

**

 

בין מסיימי קורס חובלים היו גם שלושה תושבי הגליל המערבי: נועם חזן ממעלות, טלאל הררי מגשר הזיו ואיילון קיסר מלימן.

 

סגן נועם חזן בן ה-22 ממעלות תרשיחא סיים את הקורס במגמת שייט ועתיד לשרת כסגן קצין מחלקה בספינת אח”י כידון מדגם סער 4.5. נועם למד בתיכון אביר יעקב והרחיב ביו רפואה. לפני גיוסו לקח חלק במכינת עצמונה שפועלת בעוטף עזה שעוסקת בעיקר באימונים, הרצאות וטיולים כל רחבי הארץ.

 

כפרניק d7248be0-26f0-4773-a793-12fbac95cd8b-scaled כבוד לנועם, טלאל ואיילון
חובל סגן נועם חזן ממעלות-תרשיחא

 

על הקורס מספר נועם: “באופן אישי חיפשתי את השילוב של הפיקוד, השפעה על אנשים ובסוף גם לוחמה ומקצועיות. השילוב של כל הדברים האלה מרכיב את תפקיד החובל, שתורם באופן ישיר לביטחון מדינת ישראל.”

הקורס מחולק לארבעה שלבים מרכזיים: בסיסי, מתקדם, אקדמיה וייעודי. השלב האהוב על נועם הוא שלב ייעודי: “בשלב הזה אתה מבין את התפקיד מקרוב, אתה מגיע לספינות ולומד הכל מהבסיס ועד הפרטים הקטנים.”

  

סגן טלאל הררי בן ה-20 מקיבוץ גשר הזיו סיים את הקורס במגמת שייט ועתיד לשרת כסגן קצין מחלקה בספינת אח”י קשת מדגם סער 4.5. טלאל למד בפנימייה צבאית בחיפה ולמד בה על יסודות הפיקוד, היסטוריה צבאית וגאוגרפיה. לפני גיוסו לקח במגוון רחב של התנדבויות בבתי אבות.

 

כפרניק 9a07078c-fbad-446a-9fbc-135d91c6088e-scaled כבוד לנועם, טלאל ואיילון
חובל סגן טלאל הררי מקיבוץ גשר הזיו

 

על הקורס מספר טלאל: “הקורס מוציא ממך דברים שלא ידעת שקיימים בך, הוא מפתח אותך ומאתגר אותך בכל דקה ושנייה. אתה לומד בקורס כמה אחריות יש לך בגיל כזה צעיר ומבין את המשמעות שיש לך עבור ביטחון מדינת ישראל”

השלב האהוב על טלאל הוא שלב הימ”פ (ימאות ופיקוד): “בשלב הזה הבנתי כמה כוחות יש בי, בעיקר נפשיים, למדתי על עצמי המון והבנתי עד כמה אני מסוגל לתרום בתפקיד הזה”.

  

סגן איילון קיסר בן ה-21 ממושב לימן סיים את הקורס במגמת שייט ועתיד לשרת כסגן קצין מחלקה בספינת אח”י חרב מדגם סער 4.5. איילון למד בתיכון סולם צור והרחיב פיזיקה וניהול ושיווק. לפני גיוסו הדריך בתנועת הנוער בני המושבים.

 

כפרניק 025ced9a-ccea-4c66-a560-ade77301e4b0-scaled כבוד לנועם, טלאל ואיילון
חובל סגן איילון קיסר ממושב לימן

 

על הקורס מספר איילון: “הקורס מפתח אותך בצורה שאין דומה לה, אתה מקבל ומבין את משמעות וחשיבות השירות בים וגם מעביר אותה הלאה ללוחמים שלך” ומוסיף, “התרומה לביטחון מדינת ישראל ולאזרחיה קריטית, בשבילה הגעתי לקורס חובלים”.

השלב האהוב על איילון הוא שלב מתקדם: “זאת הפעם הראשונה שאתה מבין את התפקיד באמת, אתה מוצב בספינות ומקבל את האחריות והמשימה לידיים”.

 

(צילומים: דובר צה”ל)

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן