העלאת הארנונה ב-3 אחוזים


מ.מ. כפר ורדים החליטה להעלות את הארנונה * תמכו כל חברי המועצה, למעט יורם איילון שנמנע.

 

כפרניק 34112 העלאת הארנונה ב-3 אחוזים
מימין: אייל שמואלי ואילן עמרם בתמיכה בהעלאת הארנונה

 

נירית אושר

 

בפתח הדיון במליאת המועצה השבוע על העלאת הארנונה ב-3%, אמר ראש המועצה אייל שמואלי: “ברור לכולנו שזה לא נחמד להעלות ארנונה. צריך לזכור שפעם אחרונה שהועלתה הארנונה באופן יזום היתה לפני למעלה משבע שנים. מאז ועד היום אנחנו עדים לקיצוצים במענקי איזון. בשנת 2018 הוגדר בתקציב סעיף מענק איזון ממשרד הפנים בגובה 500 אלף שקלים. המענק הזה לא נכנס ומן הסתם גם בשנת 2019 לא נקבל את המענק. כפר ורדים הוא יישוב בוטיק שיש בו מוצרי פרימיום כמו חינוך, רווחה וקהילה ואין לנו עניין לחסוך במוצרים האלה, אלא להמשיך ולהשביח אותם”.

חברת המועצה קרן דרוקמן-אדיב: “חשוב לי להגיד שהכל מתייקר והעלאת הארנונה הוצגה לנו כעובדה ולא נעשה תהליך מסודר. אני מעלה את זה לקראת התקציב הבא כדי שנעשה עבודת הכנה ונראה היכן אפשר לייעל ולקצץ”.

חבר המועצה יורם איילון: “אני חושב שהעיתוי אינו נכון מבחינת המסר לציבור. בעיקר לאור זה שנושא הטבות המס עדיין לוט בערפל. אני מאמין שאחרי יוני כשנדע מה קורה עם הטבות המס אז יהיה נכון לבחון את נושא העלאת הארנונה ובינתיים אם יש חוסר של 500 אלף שקלים אפשר לקחת הלוואה”.

גזבר המועצה אילן עמרם הסביר כי מבחינת ההתנהלות התקינה נושא אישור העלאת הארנונה צריך להיות מאושר לפני יוני עבור תקציב 2020. כלומר אם ימתינו עד ליוני אז זה כבר יחול על שנת 2021 ולא לפני כן.

חבר המועצה טוביה ארז הסביר שלדעתו העלאת הארנונה במקום ואפשר אפילו להעלות באחוז גבוה יותר. מבחינתו העלאת הארנונה היא מסנן תושבים ליישוב, במקום שבו הנדל”I אינו מהווה מסנן.
חבר המועצה עופר כהן הסביר שכיוון שמענק השר כנראה לא יתקבל גם בשנים הבאות אין מנוס מהעלאת הארנונה כדי לסגור את הפער בין ההכנסות להוצאות. גם חבר המועצה עופר חלה הסכים שהעלאת הארנונה היא איזון נכון בין צורכי היישוב לבין ביטול מענק שר הפנים. הוא כן הדגיש שאם כן יתקבל בסופו של דבר המענק הוא יופנה כולו לטובת שירות לתושבים.

לסיכום שמואלי אמר שאינו רוצה לקשר בין העלאת הארנונה להטבות המס והתקציב הוא מאוד לא גמיש ולמעשה למעט הכנסות ממשרדי הממשלה, יתר ההכנסות הן מארנונה של התושבים וזה המצב.
איילון הגיב על כך שתמיד זה נכון לגבי מקור ההכנסות ועם זאת עד כה הסתדרנו ללא העלאת ארנונה עם גיוס כספים ממקורות שונים.

תמכו בהעלאת הארנונה: אייל שמואלי, קרן דרוקמן-אדיב, עופר חלה, עופר כהן, איתן היימן, יואב ניצב. שרונה שלו-מאייר וטוביה ארז.

נמנע: יורם איילון

.

תגובות פייסבוק


9 תגובות

 1. עודד ברנדט הגב

  מניח כי אכן נכון הדבר, שבע שנים לא הועלתה הארנונה והטבות שונות בוטלו…אחת הפתרונות היא העלאת הארנונה. אך בנוסף ובמקביל חשוב לבדוק ולפרסם, מה קרה בשבע השנים בתחומי ההוצאות של המועצה – פונקציות חדשות, משכורות, תנאים ועוד…

 2. גילת הגב

  הכי קל להיכנס לכיס של התושבים ולקחת עוד כסף כשצריך , אולי במקום זאת תחשבו איך לחסוך בהוצאות המועצה. הרי בעוד אתם מדברים סוללים לנו מחדש את הכביש לצורך שביל אופניים מיותר בעלות של 1,450,000 שח . למה ??
  הארנונה בכפר היא לא הגיונית, הרבה בתים למכירה, הכפר בפשיטת רגל. המועצה צריכה. בדק בית דחוף !!!

 3. דנה הגב

  שחיתות !!

 4. תושב מתוסכל הגב

  גם ככה הארנונה בכפר מאד יקרה . בימקום לייעל ולצמצם אז התושבים צריכים לממן את ההוצאות והמשכורות של המועצה שעולות משנה לשנה . וקשה להאמין שחבר מועצה רוצה להעלות את הארנונה ביותר מ 3 אחוזים!! כמסנן תושבים . אתה אמיתי ?? ואולי אתה צודק אם אתה חבר מועצה שזו דעתו אז בהחלט אותי הצלחת לסנן . בושה .

 5. תושבת שיכולה לייצג כל תושב בכפר הגב

  מזל שאחד מחברי המועצה חשב להתנגד להעלאה! חבל שרק אחד! האם זה לא ברור לכולנו שהכפר היקר שלנו, בוטיק או לא בוטיק, הולך לכיוון לא טוב? האם חברי המועצה החדשה לא מסתובבת בכפר לראות את כמות הבתים למכירה? האם מישהו לא מבין שאם הטבות המס ירדו תהיה פה עזיבה רצינית? האם ככה מתחילה מועצה חדשה בצעד כזה? אנחנו התושבים צריכים וחייבים לראות שקוראים פה דברים חיוביים לא שליליים. צריך ליעל משהו לפני שקופצים ומעלים ארנונה מהכיס של התושבים, זה פשוט לא נראה טוב. וחבל מאוד.

  • ראובן אלחמיאס הגב

   היושבים במועצה שהצביעו בעד העלאת הארנונה בחרו בפיתרון הקל – להעמיס על הציבור, וזאת במקום לחפש דרכים להתייעלות, למצוא מקורות הכנסה נוספים למועצה ולמנוע ביזבוזים מיותרים.
   אפשר לראות בכפר פרוייקטים מיותרים לגמרי שמשרתים אף תושב מלבד אילו שהגו אותם אשר מומנו מכספי הארנונה שלנו.
   להעלות הארנונה בשנה כל כך קשה לעם ולתושבי כפר ורדים משקפת אטימות של נבחרי הציבור.

 6. יוסי מילוא הגב

  הייתי מצפה שהמועצה תציג לתושבים תכנית עבודה שנתית סדורה בטרם קבלת כל החלטה הקשורה בגביה והיטלים מכל סוג ועניין שהוא,

 7. כל הכבוד הגב

  איזה יופי ראש מועצה חדש רק ניכנס וכבר מעלה את הארנונה . העיקר מיתגאים בקואליציה רחבה . תתחילו להיתייעל ולא להטיל עלינו עוד מיסים .יישוב בוטיק עם מוצרי פרימיום ?? על מה אתה מדבר ומה אתה מנסה לימכור לנו אדון שמואלי ? סיוון הצליח בעשור האחרון להיסתדר יפה מאד עם התקציב .

 8. קובי, תושב זמני הגב

  העלאת הארנונה היא בלתי נמנעת ביישוב שזה מקור ההכנסה היחיד שלו. אלא שמצד שני ההנחות בארנונה לבעלי זכויות כמו נכים, גמלאים ואחרים הן מינימליות לעומת ערים אחרות כמו נתניה וכפר סבא שם ההנחה לנכים לדוגמא היא בגובה 80% על כול הסכום (בדוק).
  אז היישוב קיבל מתנת בחירות – תקציב צבוע לצורך מסלול אופנים שאף אחד לא ינסה לשכנע אותי בצורך שלו כמו עוד מגרש קטרגל. האמנם אי אפשר היה להתמקח ולדרוש שהכסף יוצא על דברים יותר נחוצים?
  ואם זה המצב, האם באמת יש למועצה יכולת לתחזק שכונה חדש לכשתקום (שלב ג’) בשום מצב ארנונה של בניה צמודת קרקע לא יכולה לכסות את ההוצאות המתחייבות. פעם חשבתי שטוב שיישוב מתפתח וגודל אני מתנצל מודה ומתוודה שהייתי צריך להיות לצידם של המתנגדים. ואם כבר אז הצעירים שכול כך חסרים לא בהכרח מעדיפים לגור בווילות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן