הנהגת הורי קשת: סיכום שנה

גילי קרפילובסקי נפרדת ומסכמת *  תודות להורים, לצוות, לעינב ויינברגר, ענבל פרידמן, מירב לבקוביץ', חני יאיר, מיי-טל דרורי גנגרינוביץ, גלית פטשניק, הילה ברנס ותושיה סוחריאנו


 

 

בשבוע שעבר חגגה הנהגת ההורים בית ספר קשת כפר ורדים את סוף השנה ואת פרידתה של גילי קרפילובסקי, היו״ר. האירוע נערך בביתה של מיה בן שושן.

 

כפרניק 2223426677878-scaled הנהגת הורי קשת: סיכום שנה
הנהגת הורי בית ספר קשת במסיבת סיום שנה

 

 

תודה רבה לכל צוות ההנהגה על העבודה של כל השנים בהתנדבות מלאה. זאת בהחלט שליחות אמיתית וכמובן תודה לעינב ויינברגר על ניהול הכספים והמתנות, כתיבת פרוטוקולים, כתבות ועוד…

תודה רבה לכל צוות קשת המדהים, התומך והמכיל וכמובן למירב לבקוביץ’ על השנים הנפלאות לצידך, זכינו זכינו!

תודה רבה על כל שיתופי הפעולה עם החינוך הפורמלי והבלתי-פורמלי. לחני יאיר, מיי-טל דרורי גנגרינוביץ, גלית פטשניק, הילה ברנס, תושיה סוחריאנו וענבל פרידמן.

וזאת שוב הזדמנות לומר לכם ההורים תודה רבה על האמון והתמיכה.

רצ״ב סיום תקופה של ארבע שנים של הנהגת קשת.

שיהיה לכולנו חופש מהנה ובטוח.

 

 

כפרניק 2222324-scaled הנהגת הורי קשת: סיכום שנה

 

 1. בשנת 2019 הוקמה מחדש הנהגת ההורים עם נציגות הורית מכל הכיתות. כ-18 הורים חדורי מוטיבציה ורצון לפעול. הדבר הראשון שנעשה, הוא כתיבת מסמך “אני מאמין” של ההנהגה תחת הכותרת “גם אני הורה מחובר”, כשהמטרה הייתה ליצור גאווה יחידה (מצורף כנספח א’). במסמך זה פירטנו את הציפיות שלנו מבית הספר (סה”כ 10 סעיפים) ובסופו, את מטרתנו: יצירת שותפות בין ההורים והצוותים החינוכיים, בדרך של כבוד הדדי, שקיפות ותקשורת משמעותית. אנו דוגלים באג’נדה זו וממשיכים לקיימה גם היום.

מפה יצאנו לדרך עם “פסטיבל חיבורים”, שהיה הצלחה מסחררת. הפסטיבל נוצר בשיתוף פעולה מלא עם המועצה, בית הספר וההורים, כמעט ללא עלות ובהתנדבות מלאה של כל המעורבים.

 1. יעד חשוב ומרכזי של הנהגת ההורים היה ועודנו, יצירת חיבור ואמון של ההורים בבית הספר על ידי מעורבות ושיתוף פעולה. מפה יצאנו לדרך למפגשים שוטפים של הנהגה והנהלה אשר מתועדים בפרוטוקולים.
 2. בסוף שנת הלימודים תשפ”א עזבה ענת שוורץ, מנהלת בית הספר דאז, ואת התפקיד החשוב לקחה מירב לבקוביץ’. יחד איתה ועם צוות ההנהלה, שמנו לעצמנו מטרה, לכתוב מחדש את תקנון בית הספר בשיתוף פעולה מרגש של הורים, חברי הנהגה, צוות בית הספר ותלמידים. לאחר עבודה קשה, נכתב התקנון ומוצג כאן (נספח ב’).
 3. תקופת הקורונה הציבה אתגרים מורכבים אך למרות הקשיים הגדולים, צוות בית הספר המשיך לתת מענה רציף לתלמידים וההורים ומצדנו, דאגנו לפנק בשם כל ההורים, את הצוות החינוכי ולפרגן על העשייה המורכבת והכמעט בלתי אפשרית. הצוות קיבל ברכות, חלות בשישי, מובייל לבית ובעיקר את מלוא התמיכה. יחד צלחנו את התקופה הקשה.
 4. במהלך השנים, ההנהגה לקחה חלק בכמה החלטות משמעויות:

*   ספריית בית הספר נסגרה לקהל הרחב במהלך שעות הלימודים ולא ניתנת כניסת הורים לשטח בית הספר אלא במקרים חריגים. זאת כחלק מה”אני מאמין” שנקבע בנושא ביטחון ובטיחות.

*  תקציב ההנהגה מתנהל בשקיפות מלאה וההחלטות לגבי ההוצאות מתקבלות בשיתוף פעולה מלא עם צוות ההנהלה:

תקציב ועדי הכיתות נקבע על סכום סביר ואחיד ובתוך כך, הוחלט להעביר את נושא רכישת מתנות עבור צוות בית הספר לידי ההנהגה, במטרה ליצור שוויון ואחידות בתוך צוות בית הספר: החל בשומר, צוות הניקיון, סייעות, מורים מקצועיים, מחנכות, מנהלניות, אב הבית ומנהלת בית הספר. כולם כולל כולם מקבלים מתנות זהות במועדים שנקבעו מראש. לשם כך מעבירה כל כיתה סכום קבוע בתחילת השנה.

–  התחלנו במסורת “פותחים שנה” בה מגיעים נציגים מהנהגת ההורים ביום הראשון ללימודים, לקבל את צוות בית הספר עם שי וחיוך.

–  יום המורה הפך להזדמנות להגשים משאלות של הצוות החינוכי וההנהלה, כמו שיפוץ פינת ישיבה בחדר המורים, קניית מדיח כלים ועוד.

–   הכנת משלוח המנות לתלמידים בפורים עבר לידי שכבת ו’ ובתמורה הם מקבלים מההנהגה סכום לטובת אירועי הסיום.

–  מתנות סוף השנה נקנות בהתייעצות עם ההנהלה ובהתאם לצרכים והבקשות.

–   סכום קבוע מועבר לוועדת חיילים כאות הערכה ותודה.

*  ביוזמה נפלאה ומשמחת של הורים, התקבלה ההחלטה לעבור לכלים רב פעמיים במפגשים כיתתיים ושכבתיים ולהוציא את החד פעמי לגמרי מבית הספר.

 1. חלק חשוב בחזון שלנו הוא יצירת שיתופי פעולה בין הנהגות ההורים במסגרות השונות בכפר כמו תפן ואמירים ובין החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. לשם כך יצרנו מפגשים שוטפים אחת לכמה חודשים. הבנו שצריך לחזק את החיבור, התקשורת והעקביות, אשר יוצרים קהילה מתפקדת.

*  דוגמא לכך הוא פורום חשיבה לצרכי הנוער, שהוקם במטרה לעודד מעורבות הורית ונקרא “ים של חברים”.

*  פרויקט נוסף הוא “כן ביחד לא לבד”, אשר נוצר בשיתוף פעולה עם ענבל, יו”ר הנהגת הורים אמירים, איילת מפרויקט “ים של חברים” וגורמים רשמיים במועצה, במטרה למנוע את החרם הבא.

בנימה אישית, אני רוצה להודות לכם ההורים על התמיכה והאמון שנתתם בי, לבנות הנהגה גאה ומחוברת. זה הזדמנות גם לומר תודה למנהלת בית הספר, מירב, על השותפות והקשר היומיומי. אין ספק שזכינו. מבקשת להביע הוקרתי לשותפי לפעילות בהנהגה אשר עשו לילות כימים במשימות הרבות שעמדו בפנינו. אין אדם היכול לקחת מאתנו את השינוי המהותי והמשמעותי אשר חוללנו בתקופת כהונתנו. אני מאחלת להנהגה הנכנסת והממשיכה, בהצלחה בפועלה ומי ייתן שתמשיך ותהווה גורם משמעותי בחיי הכפר ותקדם נושאים חשובים לתלמידי בית הספר והוריהם. בברכת המשך עשייה למען ילדנו והבטחת עתידם.

שלכם,

יו”ר גילי קרפילובסקי והנהגת הורים קשת

 

  

נספח א’ – אני מאמין הנהגת הורים

אני מאמין הנהגת הורים 2019

גם אני הורה מחובר

 

הציפיות שלנו מבית הספר

 1. חיזוק הפן החברתי תוך דגש על קהילתיות וחברות בין הילדים לערכים ולגיבוש כיתתי. .
 2. העברת תכנים איכותיים המעודדים חשיבה יצירתית ועצמאית למימוש הפוטנציאל של כל ילד.
 3. בניית צוות איכותי שישקיע ויחדש אשר יראה כל תלמיד.
 4. מתן מענה מקיף ושלם (בשיתוף הורים, צוות ותלמידים) לבעיות אלימות, התנהגות, חרם דחייה חברתית וכדומה.
 5. הקפדה על כל הנושאים המהותיים המופיעים בנוהל הארגוני של בית הספר לרבות יידוע על מחלות והעדריות ואיחורים.
 6. חשיבות של מורה בכניסה לבית הספר בתחילת ובסוף יום הלימודים.
 7. בטיחות וביטחון -בטיולים ובהפסקות.
 8. ביסוס סדרי עדיפות.

* ביטחון ובטיחות.

* חברתי – גיבוש חיבור לקהילה.

*  הישגי – לימודי.

 1. קיום אירועים חברתיים מיוחדים ביוזמת ההורים בשיתוף פעולה של הקהילה כולה וצוות בית הספר) לדוגמא פסטיבל חיבורים
 2. שקיפות ודיווח בזמן אמת על המתרחש בבית הספר על פי נוהל אחיד ולא בתלות בהחלטת המורה

 

אנחנו פה בשבילכם

— — —

 

תקנון קשת:

*   מטרתנו הראשונה להיות הפה והאוזניים שלכם בבית הספר. אפשר לפנות אלינו בכל בעיה בקשה או טענה.

*  מטרתנו לפעול לטובת קידום חברתי והישגי בבית הספר בכל התחומים.

*  שותפות בין ההורים לצוותים החינוכיים הוא עמוד התווך בהצלחתם של ילדינו. מערכת היחסים בין המורים להורים משמשת דוגמא עבור ילדינו, ולכן חשוב שתהייה זו דוגמא של כבוד הדדי ושל תקשורת משמעותית.

*  קיימות חברתית מתרחשת כאשר כולם עובדים יחד למען מטרה משותפת.

  

נספח ב: תקנון בית הספר קשת

 

כפרניק TAKANON-KESHT-scaled הנהגת הורי קשת: סיכום שנה

 

 
תגובה אחת

 1. עודד הגב

  תודה לסיון ואייל על התמיכה והתווית המדיניות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן