האם אפוטה מ”מ וסגן בשכר?!

תעלומה בעיריית מעלות-תרשיחא: האם יוגב אפוטה מונה במקומו של שמעון בן נעים? * חברי האופוזיציה: לא חוקי * משרד הפנים: לא התקבלה בקשה למינוי * העירייה: אין תגובה


 

מליאת עיריית מעלות שהתכנסה לפני מספר ימים הדיחה, כפי הנראה, את שמעון בן נעים מתפקידו  כ”מ”מ וסגן בשכר” (בהגדרה, לא בפועל!) ומינתה תחתיו את יוגב אפוטה. בעבר היו כבר מספר ניסיונות הדחה של בן נעים שלא צלחו.

 

כפרניק 279260257_5556283487738020_1112311264919692125_n0000-scaled האם אפוטה מ"מ וסגן בשכר?!
מימין: יוגב אפוטה, ארקדי פומרנץ, אמנון אשל אסולין ונחלה טנוס. ארכיון צילום דוברות העירייה

 

מדוע “כפי הנראה”?

משום שטרם התפרסם פרוטוקול לישיבה, היא לא שודרה בלייב וגם לא התפרסם שום סיכום בפייסבוק כמקובל בזמן האחרון; וחוקיות הישיבה וההחלטה מוטלות בספק.

בנוסף, כל ניסיונותינו לקבל הבהרות מאילן אוחנה דובר העירייה, מארקדי פומרנץ ראש העיר ומיוגב אפוטה – נענו בהתעלמות או ב”אין תגובה”. מיוגב אפוטה נמסרה תגובה חלקית (בסוף הידיעה).

רק לאחרונה שודר בערוץ כאן 11 תחקיר על ההתנהלות “השקופה של העירייה”.

 

בזימון לישיבת מליאת עיריית מעלות תרשיחא (שלא מן המניין) ל-13/7/22 נכתב בסעיפים הראשונים:

“פיטורי מ”מ וסגן ראש העיר מר שמעון בן נעים לצורך מינוי מ”מ וסגן בשכר מר יוגב אפוטה. מנוי מר יוגב אפוטה למ”מ וסגן ראש העיר בשכר, לפי סעיף 14 לחוק, והאצלת סמכויות”.

אלא שכל חברי האופוזיציה (שהם רוב בעירייה: 7:6) נעדרו מהישיבה, ואף הזהירו כי איננה חוקית, ולכן פיטורי בן נעים ומינוי אפוטה בטלים ומבוטלים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-07-14-at-17.39.550000-scaled האם אפוטה מ"מ וסגן בשכר?!
על סדר היום בעיריית מעלות תרשיחא: פיטורין שמעון בן נעים ומינוי יוגב אפוטה תחתיו

 

 

חבר המליאה, שמעון משה, אף פנה לשלומית יפתח, הממונה על העיריות במחוז צפון – בבקשה כי תתערב בהתנהלות הבלתי חוקית של העירייה, לדבריו. הוא מלין כי בתחילה נקבעה הישיבה באופן שנופלת על יום חג לחבר מועצה מוסלמי, ובהמשך שונה התאריך למועד לא חוקי (ע”פ ימי שבוע מוסכמים לישיבות) – כאשר היועצת המשפטית של העירייה “נוטה למרותם ולחציהם של ראש העיר והמנכ״ל ואינה מייצגת אותנו באופן ראוי ושווה”.

 

**

 

עדכון: ההצבעה במליאה היתה בלתי חוקית!

  

 

לאחר קיום הישיבה פנה משה לבאסם מרעי, מבקר העירייה בעניין:

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-07-14-at-14.28.18-scaled האם אפוטה מ"מ וסגן בשכר?!
שמעון משה למבקר עיריית מעלות תרשיחא: האם ההצבעה חוקית

 

 

גם שמעון בן נעים (מ”מ וסגן בתואר, אך ויתר על שכרו ונושל בפועל מתפקידו) אמר כי הישיבה והדחתו איננה חוקית וציין כי “ברגע שהחלטתי להצביע נגד התקציב ובכך לעזוב את הקואליציה, בחרתי לא להתפטר ולחסוך לעירייה את משכורתי. המטרה היתה שהתקציב עבור שכרי יישאר בקופת העירייה וינוצל לטובת הציבור. המשכתי להגיע לכל הישיבות והוועדות ללא שכר”….

“נמשיך לפעול בערכאות משפטיות בכדי לבטל את ההחלטות הלא חוקיות של ארקדי וחברי הקואליציה שנתקבלו באותה ישיבה”.

 

ידיעה זו מתפרסמת כעת, זמן רב לאחר הישיבה, משום שלקח זמן רב לקבל את תגובת משרד הפנים לשתי שאלות פשוטות:

1.האם הישיבה של מועצת עיריית מעלות תרשיחא  ב-13/7/22 היתה “חוקית”?

  1. האם העירייה הגישה למשרד הפנים בקשה לאישור יוגב אפוטה כמ”מ וסגן בשכר? והאם במקביל הודיעה העירייה על הדחתו של שמעון בן נעים מתפקיד זה?

 

זוהי תשובת משרד הפנים:

  1. יש לפנות ליועץ המשפטי של הרשות המקומית אשר הינו בעל הסמכות בנושא זה הפנים.
  2. מבירור עולה כי טרם הגיעה פניה בנושא.

 

יוגב אפוטה:

“ראשית אבקש להבהיר כי נכון לכתיבת שורות אלה, אני עדיין מכהן כסגן ראש העיר בתואר וממונה על תיק התרבות היהודית בעירייה. מזה כשלוש שנים אני עובד ופועל למען הציבור הרחב ללא כל תמורה כספית ובהתנדבות מלאה, על חשבון זמני הפרטי. עקב אופי העבודה התובעני בעירייה, אני נאלץ לעיתים קרובות לעזוב לפרקי זמן תכופים את העסק הפרטי שלי.

“אני גאה על העשייה הרבה במהלך 3 השנים האחרונות בתחום התרבות היהודית עליו אני מופקד. יתרה מכך אני משתדל לסייע לכל פניות התושבים המגיעות אלי בכל התחומים השונים ע”מ לקדם נושאים שונים בבירוקרטיה העירונית הסבוכה”.

 תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן