ביקור המבקר בגליל המערבי

מתניהו אנגלמן נפגש עם ראשי רשויות וראשי אשכול גליל מערבי * לנקרי: מילים ללא תכלית * כהן: פערים בלתי נתפשים * נעמן: הדו"חות רק בספרים


 

על רקע פרסום דו”ח מבקר המדינה לאחרונה בנוגע להתפרצות האלימות בערי ישראל (במיוחד בערים המעורבות) ודו”ח הצפון משנה שעברה, ביקר השבוע מתניהו אנגלמן בגליל המערבי.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-08-02-at-12.14.07-scaled ביקור המבקר בגליל המערבי
מבקר המדינה בביקור בגליל המערבי

 

 

בעיקרי הדו”ח הנוגע לשומר החומות נכתב כי “ההתפרעויות האלימות באירועי ‘שומר חומות’ חשפו ליקויים משמעותיים בפעילות המשטרה. אלה גרמו לפגיעה חמורה בביטחון האישי הבסיסי ביותר להם זכאים אזרחי המדינה. על גורמי אכיפת החוק לתקן הליקויים המשמעותיים על מנת למנוע הישנותם. חייבים להחזיר את תחושת הביטחון הבסיסית לאזרחי ישראל”.

ראש העיר עכו ויו”ר אשכול גליל מערבי שמעון לנקרי התייחס לנושא האלימות: “הדו”ח על הערים המעורבות של מבקר המדינה היה בבחינת הכתובת על הקיר, זה היה דו”ח מצוין שכיוון לליקויים המרכזיים של המערכות האחראיות. בגליל האתגרים גדולים ואם הממשלה לא תחליט להתחיל לבצע ולא רק להוציא החלטות יהיו עוד דוחות רבים אבל ללא תכלית. אני מקווה כי התוכנית שהגישו ראשי הרשויות בגליל תיושם להחלטה ותצא לביצוע, לא עוד מילים ללא תכלית”.

לי-את כהן מנכ”לית אשכול גליל מערבי: “דוח מבקר המדינה מנובמבר 21, שעקרונותיו הוצגו היום בפני ראשי הרשויות בצפון ע”י מבקר המדינה וצוותו, מציג פעם נוספת פערים בלתי נתפסים ובלתי הגיוניים בכל תחומי החיים: בריאות, כלכלה, חינוך, תעשיה ועוד.  מבקר המדינה קובע חד משמעית שהצפון איננו חלק ממדינת ישראל, ותושביו מקבלים רמת שירותים נמוכה בהרבה מאלו של תושבי מדינת ישראל בכל המחוזות. זה מצב בלתי הגיוני שאסור להניח לו”.

ראש מועצת שלומי גבי נעמן: “פערי המיגון, הפערים בבריאות והפערים הנוספים הם בלתי נתפסים. וחובה עלינו  וחובתה של הממשלה הבאה לעשות הכל על מנת שהדוחות לא יישארו בספרים בלבד ואני קורא למבקר לבצע ביקורת תוך כדי תהליכים ולא לקיים את הביקורת  שנים רבות אחרי שדברים כבר תקועים ולא מבוצעים”.

 

אנגלמן התייחס בהרחבה לפרשת הסרסור בסוהרות, ואמר כי משרדו בודק את הנושא.

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן