בג”ץ: בוחבוט יו”ר מעלה הגליל

עיריית מעלות-תרשיחא הפסידה בעתירה נגד מינויו של שלמה בוחבוט ליו"ר הועדה המקומית לתכנון ובניה * העירייה תשלם 25 אש"ח הוצאות ועוד כ-50 אש"ח למשרד עו"ד בר-לב והלל


 

בג”ץ דחה השבוע את עתירת עיריית מעלות-תרשיחא כנגד מינויו של שלמה בוחבוט כיו”ר הועדה המקומית לתכנון ובניה “מעלה הגליל” (נמצאת במעונה ואחראית לכפר ורדים, מעלה יוסף, יאנוח-ג’ת, כסרא-סמיע, מגדל תפן ושלומי).

 

כפרניק 33324767888-scaled בג"ץ: בוחבוט יו"ר מעלה הגליל
בג” נגד מינויו של בוחבוט ליו”ר מעלה הגליל

 

 

ביסוד העתירה נטען כי בוחבוט איננו יכול למלא את תפקידו בשל ניגודי עניינים רבים באזור, אולם שופטות בית המשפט העליון – גילה כנפי-שטייניץ, ענת ברון, ורות רונן – קבעו כי הנושא נבחן לעומק וכי המינוי תקין וכולל את ההסדרים הבאים:

“ביום 14.4.2022 חתם המשיב על הסדר ניגוד עניינים, במסגרתו התחייב להימנע, במהלך תקופת כהונתו כיו”ר הוועדה המקומית, מכל תפקיד או עיסוק אשר עלול ליצור חשש לניגוד עניינים בין כהונתו לבין ענין אישי אחר שלו. עוד התחייב כי עם מינויו לתפקיד יפסיק את מתן שירותי הייעוץ לאשכול רשויות גליל מערבי. בעקבות טענות העותרת, נערכה בחינה נוספת של ההסדר, שבהמשך לה חתם המשיב ביום 26.4.2022 על הסדר ניגוד עניינים עדכני, אשר כלל סעיף נוסף הנוגע להימנעותו מטיפול בעניינים הנוגעים לתאגיד המים ‘מעיינות זיו’ (להלן: הסדר ניגוד העניינים)”.

  

 

בסיפא של פסק הדין קבע בית המשפט כי עיריית מעלות-תרשיחא תשלם 25 אש”ח הוצאות משפט.

לפנייתנו לעירייה מה היו עלויות הנוספת במשפט (בעיקר שכ”ט עו”ד מוטי בר-לב ואופיר הלל, שייצגו את העירייה במשפט) – לא קיבלנו כל תגובה, אולם בוחבוט מעריך כי מדובר במעל 50 אש”ח נוספים שהוצאו הקופה הציבורית.

בוחבוט הוסיף כי הסיבות לעתירה הינן “נקמנות אישית” של ראש העיר ארקדי פומרנץ, שתוצאותיה עלויות גבוהות מכספי הארנונה של התושבים. הוא הוסיף כי בית המשפט קבע ״כי טענות העותרת (ארקדי באמצעות העירייה) הועלו על בסיס תשתית עובדתית חסרה״.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-06-25-at-09.42.10-scaled בג"ץ: בוחבוט יו"ר מעלה הגליל
ארכיון: יוני 2022 שלמה בוחבוט נכנס לתפקידו כיו”ר מעלה הגליל

 

בוחבוט: “אני קורא בקריאה ברורה וחזקה לכל חברי המועצה שחלה עליהם אחריות ציבורית על פי חוק ומוסרית ערכית. ובנוסף אני קורא לכל תושב שניהול תקין וכספו אינם הפקר בעיניו, לדרוש לחייב את ארקדי פומרנץ בחיוב אישי ושישלם את כספי ההרפתקאות שלו מכיסו ולא על גבינו התושבים!”

 

מעירייה נמסר כי “מכבדת את פסיקת בית המשפט”.

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן