אלופי המיחזור


מ.מ. כפר ורדים ראשונה בין המועצות המקומיות: כחצי קילו בממוצע למשפחה לשבוע בשקיות הכתומות * אייל שמואלי: מוקיר את החלטת סיון יחיאלי בנושא

 

כפרניק 80965507_1853324824811199_153220926765268992_o-scaled אלופי המיחזור
מימין: תושיה סוחריאנו, רעות זיו-להט, קרן דרוקמן-אדיב, סיון יחיאלי, זאב אלקין, איל שמואלי, רני איידלר ואלון טל

 

לכבוד “יום המיחזור” של ישראל, נשיא המדינה רובי ריבלין נפגש הבוקר עם זוכי פרס הרשות הממחזרת: גבעתיים, עמק חפר, אריאל וכפר ורדים.

האירוע ביוזמת תאגיד מחזור האריזות “תמיר” המפרסם את מדד הרשויות הממחזרות בישראל. מאז הקמת התאגיד, 101 רשויות הצטרפו למהפכת המחזור באמצעות פחים כתומים או איסוף שקיות כתומות. כמחצית מתושבי ישראל (4.5 מיליון איש) נמצאים ברשויות ממחזרות.

מדד המיחזור נבנה על פי נוסחה המשכללת נתוני איכות וכמות למדד אחד. כל משאית שאוספת שקיות כתומות ופחים כתומים נשקלת בכניסה לתחנת המיון של תמיר, ולאחריה נדגמת הפסולת סטטיסטית על פי התקן.

בהמשך עוברת הפסולת למיון ל-7 חומרים שונים: שקיות פלסטיק, מתכת, קרטוני משקה, קרטון, פלסטיק מסוג פט (בקבוקי משקה), פלסטיק קשיח (חומרי ניקוי וטואלטיקה לדוגמא) ומיקס פלסטיק. כל חומר נכבש לקובייה דחוסה ומועבר למפעל מחזור.

בקטגוריית הערים הגדולות זכתה גבעתיים במקום הראשון עם איסוף ממוצע של 330 גרם אריזות נטו לשבוע למשפחה. תל-אביב והרצליה במקום שני ושלישי.

בקטגוריית מועצות אזוריות ובכלל, מככבת מועצה אזורית עמק חפר עם מיחזור אריזות במשקל של 1.19 קילו ממוצע למשק בית לשבוע. גם מועצה אזורית עמק יזרעאל וחבל אילות הגיעו להישגים נאים

אריאל במקום הראשון לערים הקטנות עם הפרדה של 410 גרם למשפחה לשבוע. בהמשך: גבעת שמואל, יהוד-מונסון ואילת.

כפר ורדים אלופת המועצות המקומיות הממחזרות עם כחצי קילו בממוצע למשפחה לשבוע. בהמשך: מטולה, יסוד המעלה וגני תקווה.

אייל שמואלי, ראש מועצה מקומית כפר ורדים: “הנשיא ריבלין ביקש למסור לתושבי כפר ורדים את הערכתו הרבה בשמירה על הקיימות והירוק. עניתי כי אני רק נער השליחויות להבאת הפרס לתושבים היקרים מתמידי המחזור ושמירת היקום ותודתי להם.

“תודות לעובדי המועצה כולם ואלו שליוו אותנו הבוקר, לחברת המועצה ויו״ר ועדת איכו״ס קרן דרוקמן אדיב ולסיון יחיאלי שקיבל את ההחלטה לפרויקט המחזור והיום ראיתי לנכון להזמינו איתי לקבלת המגן”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-12-17-at-14.26.34-scaled אלופי המיחזור
סיון יחיאלי ואייל שמואלי

 

מנכ”ל תאגיד תמיר, רני איידלר: “אני  מברך את הרשויות הזוכות ומעריך מאוד את שיתוף הפעולה שלהן ושל התושבים שמגלים אחריות ומעורבות שמפרידים אריזות למחזור ובכך מונעים את הטמנתן באדמה ופגיעה בסביבה. לרשויות המקומיות יש השפעה גדולה על שיתוף הפעולה של  התושבים וגם על האמון שלהם בדרך”.

נשיא המדינה, ראובן רובי ריבלין: ״מנחמה רעייתי למדתי על הקשר הבל ינתק בין האדם לסביבה. על ההשפעה ההדדית שיש לנו לסביבה עלינו ולנו עליה. משבר האקלים – משבר אמיתי שעומד לפתחם של מנהיגי העולם כולו ואזרחיו. כולנו צריכים לקחת אחריות, כולנו צריכים להירתם כדי להתמודד עם האתגר העולמי הזה, הן ברמה הלאומית והן ברמה הפרטית.״

 

 

תגובות פייסבוק


2 תגובות

  1. א.מ.א. הגב

    ככל הידוע לי, בכפר ורדים אין מיחזור של זכוכית. חבל. בנוסף, לדעתי יש להשוות בין כמות הפסולת הממוחזרת לבין כמות האשפה הביתית.

  2. אריק הגב

    קשה להאמין איך שמואלי התהפך לאחר הבחירות…

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן