אות ההתנדבות לאמל פלאח מכיסרא-סמיע

אמל, נהגת אמבולנס בתחנת מד"א במעלות. אות ההתנדבות גם לזהר חוברה מקיבוץ סופה


 

אות נשיא המדינה להתנדבות שהתקיים במשכן הנשיא, השבוע במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג ובכירים נוספים ניתן (בין היתר) למתנדבת מד”א אמל פלאח מכסרא סמיע שבצפון.

פלאח, מורה במקצועה ומתנדבת במד״א מזה ארבע שנים כנהגת אמבולנס בתחנת מעלות ואף שייכת ליחידת כונני התגובה המיידית של מד”א.

הזוכה השני מאנשי מד”א, הוא זהר חוברה מקיבוץ סופה, מתנדב במד”א כבר 35 שנה. במסגרת התנדבותו הוא מדריך, חובש בכיר ואף משמש נהג האמבולנס של קיבוץ סופה שבעוטף עזה. בנו של זוהר, עדו חוברה הי”ד, נפל בבוקר ה-7.10, ומאז ממשיך להמשיך להתנדב ולעשות משמרות רבות על האמבולנס.

 

כפרניק ce945169-a44d-4490-86d0-6283a74b1d8b-scaled אות ההתנדבות לאמל פלאח מכיסרא-סמיע
מתנדבת מד”א אמל פלאח עם נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל

 

 

מתנדבת מד”א, אמל פלאח: “זה מאד מרגש לקבל הכרה כזו בפעילות ההתנדבות שלך, אבל לי, יותר מכל דבר מדובר באחריות נוספת. יש מי שמקבל הכרה ואומר לעצמו – אפשר לנוח על זרי הדפנה, אני אומרת בדיוק הפוך, האמון הזה מעורר בי מחויבות גדולה יותר להצדיק את ההערכה. אני עושה משמרות על אמבולנסים במעלות אבל גם כשאני חוזרת הביתה המשמרת שלי לא מסתיימת. משמרת ומחויבות של מתנדב מד”א אף פעם לא באמת נגמרת. כשיש מצב  חירום רפואי באזור בו אני נמצאת, אני מקבלת קריאה באפליקציה של מד”א ויוצאת מיד לסייע – לא משנה מה אני עושה באותו רגע. החיוך של המטופל כשהוא נרגע ומבין שמד”א באו לעזור לו שווה הכל.”

 

כפרניק 22234890787-scaled אות ההתנדבות לאמל פלאח מכיסרא-סמיע
מתנדבת מד”א אמל פלאח מכסרא-סמיע עם הוריה ואחיה

 

הכפר כסרא סמיע, הסמוך למעלות, מצוי תחת אש בחודשים האחרונים ותושביו סובלים תכופות מאזעקות ופיצוצים. אמל היא חלק ממערך התגובה המיידית של מד”א למקרה חירום רפואי.

“לא מפחיד אותי” היא אומרת. “הדבר היחיד שמעסיק אותי הוא המחויבות שלי ואני מתייחסת אליה בשיא הרצינות והכבוד. אנשים סומכים עליי”.

  

יאסר גדבאן, ראש מועצת כסרא-סמיע:

גאווה וכבוד;

השנה, כבשנו משכן נשיא המדינה בהצטיינות.

הזורעים בדמעה ברינה יקצרו.

לאחר מצטיין יום העצמאות מהישוב, יש לנו  עוד נציג מהישוב כסרא סמיע זוכה באות הצטיינות במעמד נשיאותי מכובד והכול בזכות.

מכאן, ברכות ומזל טוב למורה המחנכת והמתנדבת אמל מחרז פלאח על זכייתה וקבלת אות נשיא המדינה להתנדבות.

מהיכרותי האישית מאמל בהיותי אבא לתלמידים, יו״ר וועד הורים והיום כראש מועצה, אין ספק, כי אמל ראויה ביותר לתואר זה, בחירה הוגנת, צודקת וראויה בזכות.

 

כפרניק 8c6413de-9040-4238-bfb4-f79df4e532bb-277x300 אות ההתנדבות לאמל פלאח מכיסרא-סמיע
יאסר גדבאן: אמל ראויה מאוד לאות הנשיא

 

אמל לא יודעת מנוחה בהיותה מורה, מחנכת ורכזת הבגרויות בחט״ע עמל רב תחומי אלוג׳דאן כסרא סמיע. בנוסף לכך היא עושה ימים כלילות בהתנדבות בקהילה ומד״א. אמל עברה קורס חובשים בהובלת מד״א והיא מוכשרת ומגישה טיפול רפואי, הובילה והקימה צוות רפואי לשע״ח בתחילת מלחמת חרבות ברזל כולל תרגולים ותיאומים מול כלל הגורמים.

לאמל יחסי אנוש אישיים וחברתיים בקרב כלל ההורים והתלמידים ביישובי המועצה, היא מהווה דוגמא אישית למופת עבור המורים/ות והתלמידים/ות ומודל לחיקוי.

“ממנה תראו וכן תעשו”.

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן